| Andreea_4752 a întrebat:

Merg la banchetul prietenilor din clasa a VIII-a. Vreau să-mi cumpăr o rochiță. Ce culori se poartă? La încălțări sunt cam nehotărâtă: pantofi sau sandale? Aștept părerea voastră.

4 răspunsuri:
| Adelina16 a răspuns:

Salut! Sincer, nu o am deloc cu petrecerile, dar eu o să-ți zic părerea mea. Am observat la banchetul meu că rochiile au ca și culoare cea mai des întâlnită culoarea roșu. Eu spun că ceva roșu sau alb ar arăta frumos. Încearcă să alegi ceva din dantelă, pentru că e elegant. Iar legat de ce încălțăminte să porți, eu zic pantofi. De ce? Păi, nu știu... Pentru că așa e o ținută mai elegantă. Doar că mie nu îmi plac deloc cei cu toc. Aceia simpli, fără niciun brizbriz, sunt cei mai frumoși. Poate te-am putut ajuta. Oricum, baftă!

| Damaaaaaaaaaarys a răspuns:

Eu cred ca cu o rochita crem si niste pantofi negri ti-ar sta super happy Parerea mea

| fluturash65 a răspuns:

O rochita scurta rosie sau neagra si pantofi cu toc negrii.merg in ambele cazuri, cu un machiaj pe masura si o coafura frumoasa, vei fi superba

| Diana444 a răspuns:

Anul acesta se poarta culori vii. Eu iti recomand sa cumperi o rochita roz sau alba din dantela. O sa fie foarte multe rochii rosi la banchet si chiar daca ti-ar sta bine, acolo ai arata ca una din lucrurile produse de fabrica si azezate intr-o cutie. Cel mai bine ai arata intr-o rochita alba cu dantela neagra.Stiu ca suna cam clasic, dar totusi daca ai gasi o rochita cu spatele gol ar fi si mai bine. In cazul pantofiilor poarta tocuri. Niste sandale cu toc putin mai complicate ti-ar face picioarele sa arate superb.