| DenissaDeea a întrebat:

Peste cateva zile voi merge la un botez in familie, vreau sa fac o impresie mai buna, referitor la imbracaminte, incaltaminte si coafura cateva idei sfaturi bune? La un botez ar merge parul ondulat si lasat pe spate? sau strans in coada? am parul lung.

Răspuns Câştigător
| adeana a răspuns:

Depinde de locatia in care se tine petrecerea de dupa slujba de la biserica. La biserica e bine sa fii imbracata de ocazie, dar nu prea dezbracata happy La petrecere, poti lua o rochie (e buna si neagra) pe care o accesorizezi cu niste bijuterii. sau 2 piese: fusta si top sau pantaloni. Un machiaj adecvat (poti folosi nuante sidefate) te poate scoate din anonimat. Parul - cum iti sta bine, dar incearca o coafura diferita de ceea ce porti zi de zi. Daca il ai drept, il poti ondula. daca e ondulat. il poti prinde intr-o coada lejera si eventual poti folosi o agrafa cu niste pietricele. Sa te simti bine, asta conteaza.

9 răspunsuri:
eileen
| eileen a răspuns:

Iti recomand sa iti iei o rochie barcuta, mai larga jos pentru a-ti permite sa dansezi, pana la genunchi, daca iti sta bine cu acest model. Culori? Mov, crem, negru, gri. Parul ti-l legi in coada, da bine si nici nu este o corvoada in timpul petrecerii. Pantofi, ceva cu toc dar nu mai mult de 5 cm sau eventual paltforma, sunt mai comozi.

daniela
| daniela a răspuns:

Trebuie sa te aranjezi asa cum te prinde cel mai bine pe tine, sa te imbraci in ceva vesel elegant in care sa te simti comod, incaltate in ceva in care sa poti rezista 1 ora in picioare (boteul) si apoi sa poti dansa in voie, fi tu insati si atunci sigur vei face o impresie incredibila.

lolita
| lolita a răspuns:

Daca vezi poza mea am parul ondulat si lasat intr-o parte, poza este de la o prezentare de moda de acum cateva luni. deci se mai poarta, asta daca ii aplici si o floare. ceva acolo.

| DenissaDeea explică:

Pt.Regis,daca ai chef de luat la misto tineti pentru tine porcarile tale, nu imi mai pata pagina cu raspunsul tau la intrebarea mea, daca nu poti oferi un raspuns sincer.

regis
| regis a răspuns:

Depinde cui vrei sa faci impresia buna. Poti sa te inspiri de pe www.cocalari.com sau poti pur si simplu sa citesti o carte buna. Efectul va fi acelasi, doar ca cei impresionati vor fi altii...

regis
| regis a răspuns:

Era un raspuns sincer, care are in spate o anumita parere despre cei care vor sa impresioneze prin imbracaminte. Intrucat faci parte din aceasta categorie, nu ma mira deloc reactia ta, insa as vrea sa te informez ca acesta este un site public, iar pagina nu iti apartine.
Asa ca nu iti ramane decat sa votezi "stupid" si sa treci mai departe.

| alina_8976 a răspuns:

Elegant, dar nu indecent. parul ondulat este superb. ti-l poti strange frumos, sau lasat pe spate. aici depinde cum iti sta tie mai binehappy. distractie placuta! happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu se mai poarta parul drept(intins cu placa), dar daca-ti sta bine nu ezita! tu trebuie sa stii cel mai bine ce-ti vine bine. distractie! a propos: cat se mai plateste?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Prima varianta