| ChocapikCupcake a întrebat:

Am un laptop Emachines si vreau sa aflu cum pot activa Bluetooth-ul. Multumesc!

3 răspunsuri:
| chrystyan21 a răspuns:

Trebuie sa ai un buton pe carcasa sau o tasta speciala pentru bluetooth.

| HabarNuStiu a răspuns:

Raspunsul la intrebarea ta e foarte simplu. Pentru al activa trebuie sa indeplinesti 2 conditii: hardware si software. Presupunand ca ai bluestooth-ul in laptop, pentru ca nu ne-ai dat si modelul de laptop, atunci trebuie sa existe si un butonel pentru a porni echipamentul hardware adecvat. Ori este butonel separat pe laptop, ori este butonel comun cu butonelul de la placa wireless. Uite-te atent. Dupa ce ai apasat pe el si ai pornit jucaria, in cazul in care nu ai driverele instalate windowsul va vedea acest lucru si iti va cere cd de la laptop (cu care a venit laptupul). In cazul in care driverele sunt deja instalate atunci in stanga jos langa ceas ar trebui sa iti apara o iconita albastra cu semnul de la blueshtootz pe ea. Cu un dreapta click pe ea o sa poti accesa unele din variantele de comunicare cu un alt dispozitiv, printre care si send and receive file. Sper ca ti-am fost de ajutor.

| qiunZJDX a răspuns:

Trebe sa instalezi driver-ul happy
cauta pe google happy