| Edy2012 a întrebat:

Auziti este frumoasa meseria de Preot?

10 răspunsuri:
| giulia890 a răspuns:

Eeeee frumoasa... faci multi, multi, multi bani big grin

| dmrtr a răspuns:

Nu este frumoasa. ne-a zis si domnul de religie. in plus daca vrei sa vezi morti in fiecare zi...sau sa te cheme pe la 2-3 noaptea la oameni ca a murit cineva

| JnY a răspuns:

Ce ma, vrei sa cresti numarul coruptilor?

| 7Roby7 a răspuns:

Depinde...Daca iti place sa te rogi mult,sa ajuti oamenii,sa ii stergi de pacate pe oameni,etc. atunci da, este frumoasa dar daca nu iti place ce am scris mai sus, nu e frumoasa...

| slalomprintrecretini a răspuns:

E frumoasa meseria.
Si in plus de ce bani iei de la biserica mai faci si in plus pe la botezuri, cununii, etc. sau inmormantari, parastase.

| qTe a răspuns:

Nu nu e frumoasa, nu are rost de ce sa argumentez pentru ca... nu are rostoh go on

| valahu a răspuns:

Doar pentru ca esti bata la mate nu inseamna ca trebuie sa te faci preot... In primul rand, preot te faci doar daca ai chemare si nu alegi asta ca pe o meserie ci ca o lucrare in care te dedici total Lui Dumnezeu si viitorilor fii si fiice duhovnicesti. Daca o faci pentru bani sau pentru ca nu esti hotarat unde sa mergi mai departe... iti irosesti viata din toate punctele de vedere.
Eu iti sugerez pentru clasa a 9-a filologie daca poti sa legi cat de cat niste propozitii si nu ti-e lene sa citesti. happy

| Edy2012 explică:

Nu dar nu stiu unde sa ma orientez ca sunt in clasa a 8 a si Vreau sa aleg profilul Uman. Ca sunt bata la matelaughing

| Gheorghesc_Fabian_1987 a răspuns:

E de genul a unui politician:adica nu fac nimic si fura toti

| irinageorgiana13 a răspuns:

Ba da
Te apropii de Dumnezeu
Vei avea o viata frumoasa
Dar sa nu vii rau