| capsunikroz a întrebat:

Vreau si eu statusuri pentru cei mai bunii prietenii cele mai bune primesc funda!

Răspuns Câştigător
| lallalle a răspuns:

Buna:*

gata numai am la ce sa ma gandesc te vreau pe tine. ca sora.fink numai uh mi-ai fost alaturi la greu si al bine.numai u miai sters lacrima care curgea

Si-amintesti cand eram mai mici si ne-am jurat ca impreuna vom avea tot ce-am visat

Desi am trecut prin multe suntem inca *PRIETENE* pentru ca nu poti sa cazi cand tii pe cineva de *MANA*! ♥Te iubesc♥!""

Prietenia nu tine de moda nu e ceva ce se poarta doar sezonul acesta.nu se cumpara si nu se vinde.este insa cea mai buna investitie in aceasta viata

Ele prOvOcator danseaza, pe tOcuri nu pe masa le place bunu` gust si`O dOza de viata; x

at cand cazi; -s.eu O sa t ajut sa t ridici.cand simti ca iti e greu voi fi mereu aici cand tOata lumea.te va respinge.eu :voi fi aprOape d suflethul tau >; d

peste toate O s` trecem cu capuu`n sus. N` avem una p` alta, asta`i mai presus

Dar pentru ce sa fim prietene daca nu ne comportam cum trebuie? N-ai inteles ce ma doare si continui sa ma ranesti. Hai sa uitam ca eu am existat
`. Ea E Langa Mine Cand Problemele Sunt Multe. Si Tot Ea E Singura Care Are Rabdare Sa Ma Asculte. Te Iubesc Si Punct!

.si ce daca e lumea rea ma ajuta sora mea si la rau si la bine nu se desparte de mine

. Noii`2`am`facuut`un`legamant` Cat`voom`traii`pe`pamanth` Nimenii`sa`nu`ne`desparthaa` Nikiodataa`niciodata`
.Tot ce ai auzit de noi stii ca nu e adevarat, hai lasa-ne pe noi sa-ti aratam cum suntem de fapt; X
.La` bIne~ si L~a rau`! e Ea e cu MinE~ mereu`!>>. THe yUbesk`! >

. Acum a venit` si randu` meu` am` grija` d ea asa cum a facut ea mereu`.

Ea ma iubeste, ea ma`ntelege! Ea e sora mea si mi`o dovedeste! Te iubesccc
Cu tine am ras prima data, cu tine am plans prima data.Intr-un cuvant: Tu esti si vei ramane intotdeauna prietena mea…In concluzie Te Iubesc
Prietenie înseamnă să fii alături de prieteni nu când au dreptate, ci când greşesc
Un prieten este cineva care are aceeasi dusmani ca si tine
Un prieten adevarat e greu de gasit, si mai greu de parasit si imposibil de uitat.
Un prieten adevarat e acela care iti accepta trecutul, te sprijina in prezent si te incurajeaza in viitor.

Prietenia este ca relatia dintre mana si ochi. Cand mana se raneste, ochii plang. Si cand ochii plang, mana le sterge lacrimile.

O prietenie care ia sfarsit n-a existat de fapt.
Un prieten adevarat crede in tine atunci cand tu ai renuntat sa mai speri.
Nu-mi spune cum sa-mi aleg pretenii. Ma pricep la asta. Ca dovada, te-am ales pe tine.
Un prieten vede tristetea din ochii tai, in timp ce ceilalti se lasa pacaliti de zambetul tau.
Cel mai bun motiv sa mergi la scoala: prietenii.
"Prietenii vin si pleaca, dar pe cei adevarati ii pastrezi toata viata love struck"

"prietenii sunt langa tine si la bine si la rau"
Un prieten ce ma insoteste Prin clipele grele si confuze, Iar daca ma intorc si plec, Acest prieten ma va urma
de-a lungul vietii vei invata:ca cel mai bun prieten iti tradeaza increderea.

E greu sa uiti clipele pe care le-ai petrecut E greu sa uiti prietenii pe care i-ai avut

Prietenii adevarati sunt greu de gasit, dificil de parasit si imposibil de uitat

Prietenii sunt ca stelele: intotdeauna alaturi de tine, nu conteaza cat de departe esti

Ptr. K exista uneori si prieteni adevarati love struck

.Mi'a fost alaturi zile bune si nopti grele Cand plangeam din despartiri sau barfe rele

. Prefer s` am putsini prieteni , da macar s` fie adevaratsi pentru toata viata

Ea mi-a aratat de fiecare data cine sunt.

ea mi-a fost de fapt in viata un fel de inger pazitor

Vrei prieteni, invata sa vorbesti sincer

Nu rupe firul unei prietenii, caci, chiar daca il legi din nou, nodul ramane

Nimic pe lumea asta nu iti creeaza un viitor asa cum o face o prietenie

Prietenii vn sh s` duk, putsini la nev0ie apar, s` vezi tuu`, raman doar niste poze aruncate`n serta

Prietenul adevarat iubeste oricand! Si in nenorocire devine ca un frate!

> < cu tine `n` fiekaree zii` pana` cand `moartea ne `va despartiii`!

Singura modalitate de a avea un prieten, este ca tu la randul tau sa fii un prieten

✿ Daca ai nevoie de prietenia mea si ne despart 100 de pasi, fa tu primul pas si le voi face eu pe celelalte 99 pentru tine

✿ Prietenii adevarati sunt ingeri, chiar daca au uitat sa zboare

✿ Un prieten adevarat e acela care iti accepta trecutul, te sprijina in prezent si te incurajeaza in viitor

funda?:*

2 răspunsuri:
| ellinaaa a răspuns:

1. Prietenia este încercarea prin care se măsoară un om.

2. Prietenia înseamnă un suflet în două trupuri.

3. Prietenia este o haină valoroasă care se curăţă când se murdăreşte, nu se aruncă la prima pată.

4. Prietenia este… tipul de dragoste pe care ne închipuim că o trăiesc îngerii.

5. Prietenia este umbra serii, care se înteţeşte odată cu apusul soarelui vieţii.

6. Prietenia este închisoarea sufletului de bună voie în trup străin.

7. Prietenia este confortul inexprimabil de a te simţi în siguranţă cu o persoană, fără a trebui să-ţi cântăreşti gândurile, nici să-ţi măsori cuvintele.

8. Prietenia este un blând angajament al inimii.

9. Prietenie înseamnă să fii alături de prieteni nu când au dreptate, ci când greşesc

10. Prietenia este una din mângâierile vieţii.

| Ceeeez a răspuns:

"Pot sa pierd in viata tot
Nu imi pasa, ma ridic la loc
Si poti sa-mi iei ce vrei
Cand am langa mine toti prietenii mei."

sau

"Nu sunt singur in ploaie si vant.
Am cei mai buni prieteni de pe Pamant."