| GreenSky a întrebat:

Care a fost ultima carte citita de voi?

Răspuns Câştigător
| kuka a răspuns:

'jurnalul satanei' de leonid andreev [nu, nu e pentru satanisti si nici nu e scrisa de un satanist... gosh] "Povestea este simpla. Satana, plictisit de viata din Iad, vine pe pamant, in Italia, ca sa se distreze, "ca sa minta si sa joace teatru". Deghizat intr-un miliardar american, el il cunoaste pe Toma Magnus, intruchiparea ratiunii malefice si atotdistrugatoare."

24 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
O carte de limba engleză. Și asta săptămâna trecută pentru documentare.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Marcus Winter, o carte in limba italiana, am si autograf de la scriitorbig grin

| funnymantm a răspuns:

Cartea gesturilor, scrisa de un psiholog deci nu era la 3.9 lei. si am recitit "daca m-as asculta m-as intelege". o carte de specialitate psiho. roman: idiotul de la Dostoevsky

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

"Ziua de apoi" de Richard Moran e o carte fascinanta, n-am s-o uit prea repede.

Shin
| Shin a răspuns:

Tabloul Flamand de Arthuro Perez-Reverte. O recomand tuturor.
Numai bine, S h i n

| Brigitta a răspuns:

Luna Noua a lui Stephenie Meyer

| Moneyandfame a răspuns:

Pe culmile disperarii de Emil Cioran. O carte greu de digerat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Psihiatri, psihologi si alti bolnavi de rodrigo muñoz avia, bestiala cartea. o psihanaliza a fericirii, o carte plina de umor.

| getty a răspuns:

Nunta in cer

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Putin si noua rusie, de michael sturmer

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cel mai iubit dintre pamanteni de Marin Preda.

| astrolutza a răspuns:

Ultima terminata "Atitudinea este totul" de Jeff Keller.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Labview fundamentals happy, acum o saptamana (avea si poze tongue )

| turist a răspuns:

Putem creste copii buni intr-o lume negativa!-Zig Ziglar

Janina
| Janina a răspuns:

O carte despre printesa Diana big grin o dor :X

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O carte care ti o recomand si tie care am primit o o data cu premiul I,, Anima Mundi"de Susanna Tamaro.

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Am recitit ''Delirul'' de Marin Preda.

| EllaBlue a răspuns:

Castelul Palarierului - A.J.Cronin

| any007 a răspuns:

Jane Eyre de Charlotte Bronte, o carte minunata!; de asemenea si filmul facut in 2006(parca).

| rox a răspuns:

Panza de paianjen-Cella Serghi.

| cristina_6456 a răspuns:

Nunta in cer Mircea Eliade este superba tio recomand

| crazyme a răspuns:

LUNA NOUA de Stephenie Meyer o carte supe in vara asta o sa citesc "Eclipsa" tot a ei:*

| JackieSue a răspuns:

Chemarea strabunilor.