| Mony_4137 a întrebat:

Care e ultima ta carte citita?

Răspuns Câştigător
| Abcfunny a răspuns:

Michael Jackson - "Magie şi nebunie"-J.Randy Taraborelli

17 răspunsuri:
aqualuna
| aqualuna a răspuns:

Barbati care urasc femeile de Stieg Larsson, prima parte din trilogia Millennium, o carte numai buna de citit noaptea cand esti singur(a) acasa-crime terifiante, criminali in serie, tortura, disparitii misterioase...am citit-o cu sufletul la gura si satârul langa mine.

| Bacemi a răspuns:

Negura de Miguel Unamuno. O carte pe care o recomand oricui. Pur si simplu sublima.

| anad a răspuns:

Am recitit: Pasarea Spin de Colleen McCullongh.Am vazut si filmul(realizare de exceptie) dar mi-a fost dor de emotiile traite cand am citit cartea!

| inna a răspuns:

Ultima noapte de dragoste, intaia noapte de razboi.

| LORY a răspuns:

Elevul Dima dintr-a saptea - M. Drumes

| Victoria a răspuns:

Fratii Karamazov-Dostoievski

| arysa a răspuns:

Alchimistul-Paulo Coehlo si mi-a placut foarte mult:X

regis
| regis a răspuns:

Cea mai recenta este "Lumini ce cresc in oameni" din colectia Octogon - Pavel Corut. Este insa departe de inceputul acestei colectii, care imi placea mult la inceputul anilor '90, de care imi amintesc doar ca le citeam cu sufletul la gura, chiar trei volume pe zi. Poate erau si alte vremuri, aveam si eu o alta varsta, cert este ca mi-a luat multe zile si nu mi-a placut deloc.
Sper totusi sa fie pe moment cea mai recenta, nu si ultima...

| marsy a răspuns:

New moon

| fevrier a răspuns:

Pe culmile disperării de Emil Cioran.

| danutzsan a răspuns:

Scrisori către fiul meu, a lui Liiceanu

| Rosalie_9695 a răspuns:

Diamantul din Drury Lane de Julia Golding love struck

| Zoombe3 a răspuns:

Cel mai iubit dintre pamanteni

| michaeljacksonismystar a răspuns:

La fel ca si cea care a primit fundita! "Michael Jackson-Magie si nebunie"-J.Randy.Taraborelli. Pana acum am citit-o de doua ori!

| Yume_2563 a răspuns:

Ultima mea carte citita este Laleaua Neagra de Alexandre Dumas, chiar astazi am terminat-o big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Matase frantuzeasca : Sandra Brown ( de obicei nu citesc carti comerciale dar s-a nimerit ca aceasta sa fie ultima)

| Alin_8783 a răspuns:

Sandra brown-ricoseu