| anonim_4396 a întrebat:

Care este diferenta de fus orar dintre Romania si America? Adica:
La noi acum este ora 13:00, la americani cat e? Suntem in urma sau inainte? Multumesc!

P.S.: Dau funda! love struck

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Raspunsul depinde de locul din SUA, sunt in urma fata de noi cu 6-12 ore, deci pe coasta estica ar fi ora 7, 00 si pe cea vestica ora 1, 00. Numai bine!

10 răspunsuri:
| ﭿTroubledSoul a răspuns:

La americani ar fi 5-6 dimineata, numai depinde ca SUA fiind o tara mare au mai multe fuse orare.

| HeartAttackDemetriaDevonne a răspuns:

Poti cauta pe internet! Numai sa iti mearga ora de pe pc bine, si vezi cat e ora in Londra, CALIFORNIA etchappy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Depinde...stiu ca, coasta de est e cu 7 ore in urma!

| Alle15 a răspuns:

In America este cu 8 ore inainte.La ei este ora 5 dimi.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Multumesc foarte mult pentru raspunsuri! Mi-au fost de mare ajutor! :*

| Lovin_Ana-Maria_1979 a răspuns:

In California, acum, ce ora este?

| Rusnac_Natalia_1964 a răspuns:

La Romania este ora16 in America ce ora este

| Dorotea_Varga_1955 a răspuns (pentru Rusnac_Natalia_1964):

Esteora 9 pe coasta de est

| Tudor_Tripac_1950 a răspuns:

Care este ora în America faţă de Moldova

| Tudor_Tripac_1950 a răspuns:

Care este ora în America fata de Moldova