| ♣ Ma®®yE [;x] a întrebat:

Cat de false vi se par versurile astea: Vreau mereu sa stii, eu te voi iubi, pana-n clipa-n care eu nu voi mai fi.Nu ma refer la familie.

7 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Cred ca nimeni nu e nebun sa creada ca cel care le-a spus are de gand sa se tina de cuvant. E imposibil. Altfel, sunt cumplit de slabe, nu le poti numi versuri.

| psiholoaga a răspuns:

In general e bine sa eviti promisiunile. De orice fel, mai ales cand implinirea lor nu tine de tine. Ar fi bine ca oamenii sa traiasca ceea ce au, fara promisiuni de genul asta. Ele ridica asteptari in capul oamenilor si cand realitatea demonstreaza ca iubirea nu depinde de cat vrea unul sau altul sa ramana, oamenii se dezamagesc. De ei insisi, de fapt. Asa ca, mai bine, spune ce simti acum si lasa vrajelile.

mira
| mira a răspuns:

Estevorba despre o declaratie de dragoste usor vesificata, foarte banala, scrisa intr-un moment de entuziasm tineresc care uita de ortografie. Mira

Bula
| Bula a răspuns:

Nu au problema cu rima, deci nu par sa fie "false".
Sunt doar cateva versuri de dragoste, cum s-au scris mii in istorie!

cristian
| cristian a răspuns:

Desteptul promite iar fraierul trage nadejde.
Totul este doar relativ.

| ♣ Ma®®yE [;x] explică:

False in sensul ca nimeni daca va zice asta, nu va fi in stare sa-si respecte promisiunea.Sunt o minciuna!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai.depinde.daca e iubitul tau de exemplu si vb de ceva timp...nu ar fi nici false nici spuse doar asa a vrajeala... daca iti spune un tip cu care vb sau il cunosti de 1-2-3sapt/luni. mi se par nu false ci niste versuri spuse in bataie de joc...