| anonim_4396 a întrebat:

Cat de riscant e sa faci bungee jumping in Romania?

8 răspunsuri:
| maryana5 a răspuns:

Cat de riscant e si in alte tari laughing crezi ca in Romania nu o sa cazi in cap? laughing

| kayan a răspuns:

Depinde cat de lunga e coarda laughing

e la fel de riscant peste tot... daca faci bungee alaturi de profesionisti, o sa fii ok.

| Mixed a răspuns:

E destul de riscant avand in vedere ca in Romania nimic nu e sigur... dar daca iti plac sporturile extreme ar trebui sa incerci... dar mai intai sa fii sigur/a ca o sa fii in siguranta...

:*:* Xoxo

| kathessa a răspuns:

Ca peste tot. Riscant este si sa traversezi strada. Tine de destin!

| adinescu a răspuns:

Sunt reguli stricte aplicate peste tot indiferent d tara deci riscul e acelasi

| IqStorm a răspuns:

Cred că riscul este acelaşi peste tot. Cel mai important este de cel care organizează treaba.

| Ruxy a răspuns:

Nu stiu cat este de riscant. Stiu doar ca tot echipamentul trebuie sa se incadreze in niste standarde si ca este verificat periodic. Am auzit chiar ca o coarda rezista la 2000 de sarituri...
Daca vrei sa incerci ceva de genul asta, iti recomand sa vii la Vidraru :D se sare de pe baraj...iti dau si un link sa vezi in ce consta totul http://www.youtube.com/watch?v=-J-Th9xskEw

Ce alte riscuri mai sunt? Pai se poate face foarte usor infarct :O de frica, emotii... oricum, pentru a putea sari, trebuie sa indeplinesti anumite conditii (o anumita varsta, sa nu ai boli de inima, fracturi recente etc).
Cat vei sari? Cam 166 metri. Daca te hotarasti, ma anunti si vin sa te filmez;)

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Depinde cine te leaga de picioare