| aNoNimAt a întrebat:

Cati ani are jean de la Craiova? Ii cunoaste cineva bibliografia?

87 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

29 mama e prietena cu el

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

35 cred!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Are 39 de ani big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred ca 35

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Face 40

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Are 40. a spus la povestiri adevarate ca are 39 si a intrebatprezentaturu daca sigur si a zis ca nu si a zis ca are 40

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Jean este nascut in 1977 si are 35 de ani imppliniti sau nu asta nu stiuthinking
te pup jean:*:*:X:X

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

39 dar nu arata d atat

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Teapa laughing ca are 51 de anihee hee sa stiti si voiwinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

50 cred

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

41 de ani implineste in acest an! Surse sigure

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vreo 45

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

53 face anul asta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Are 41! e nascut in 1970 - 24. 11. 1970! am gasit biografie pe cinemagia!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

45 are e batran dar arata bine la varsta lui

| Krane a răspuns:

| vladutz_9733 a răspuns:

Eu stiu ca are un copil de 20 si ceva de ani oricum trebuie sa aiba mai mult de 40 ca doar nu la facut la 15 ani rolling on the floor uricum lasaoh go on eu cred ca are 35 dar nu stiu de copilu alal daca e adevarat

| catalin8910 a răspuns:

Are 35 de ani un baiat de 20 de ani si o fata de 6 ani

| biank_2416 a răspuns:

Jean de la craiova are 35 de ani.

| deea11 a răspuns:

Nustiu sigur da cred ca are 39...scz nu stiu sigur

| eee a răspuns:

Hai ma ca sunteti tare are un copil mare la vreo 20-21 de ani are mai mult de 40 de ani... ce dracu l-a facut pe ala la 14-15 anilaughinglaughing

| SylverTop a răspuns:

Dumitrache Jean (nume de scena Jean de la Craiova) nascut in Bucuresti pe data de 24 noiembrie 1970. El este cunoscut publicului ca interpret de manele si muzica de petrecere. A cochetat cu actoria in filmul romanesc "Poveste de cartier" si in serialul "State de Romania". A participat a emisiunile "Dansez pentru tine" si "Serviti, va rog". Are doi copii, pe Alexandru, dintr-o relatie de pe cand erea foarte tanar, si pe Sabrina ce a rezultat din casatoria cu Paula, o fosta balerina, pe care a cunoscut-o in 1994...http://happyhour.protv.ro/video/jean-de-la-craiova-isi-prezinta-sotia.html A copilarit in Bucuresti pe soseaua Pantelimon, intr-un apartament de 3 camere aflat in blocul cu fostul magazin Ambianta, alaturi de mama si cei trei frati ai sai, Marian, Doina si Lilica (cea din urma fiindu-le sora doar de mama). Un baiat dintr-o familie saraca, cu o mama muncitoare (doamna Geta) ce i-a crescut singura muncind la Filatura. Clasele 1 - 8 le-a facut la scoala generala numarul 62 din Bucuresti, acolo unde a si fost descoperit de unul din baietii din cartier si care urma sa ii dea primul impuls in debutul carierei. Acesta l-a invatat sa cante la chitara, apreciind timbrul vocal, si intuind succesul ce l-ar putea avea l-a introdus in lumea muzicantilor. Si la varsta de numai saisprazece ani, Jean de la Craiova, modest, linistit si respectos erea "impins" pe scena alaturi de renumitii muzicanti, acordionistul Bebe Serban (cunoscut sub pseudonimul Bebe de la Petrechioaia., http://ro.wikipedia.org/wiki/Bebe_%C8%98erban ), Costică și Zotu Serban a cantat alaturi de acestia in multe randuri, fiind faoarte apreciat de auditoriu, nu numai verbal, foarte mult si financiar aducand foarte muti bani formatiei atunci cand isi facea programul.,(la un singur cantec interpretat, auditorii i-au dat 1000 de lei (anul 1987 salariul fiind pe-atunci 2000 - 2200 lei lunar). In 1992 canta in restaurantul Gambrinus, un restaurant din centrul Bucurestiului foarte bine cotat. Odata cu ridicarea stilului muzical nou al manelelor ascensiunea lui Jean de la Craiova a fost rezultanta a ceea ce este astazi. (Sa tii minte: "Sa nu uiti niciodata de unde ai plecat").