| mycalinmy a întrebat:

Ce carte as putea sa citesc, am 14 ani?

Răspuns Câştigător
| misterioaѕa a răspuns:

Ai putea citi http://cartielectronice.blogspot.com/.......html,daca vrei online, iar daca nu cumperi cartea Amurg!
Am citit`o si am vazut si filmul...f frumos...o sa-ti placa!

3 răspunsuri:
| anutza a răspuns:

Elevul Dima dintr-a saptea
Calatoriile lui Guliver
Morometii
Baltagul
Ion
David Coperfield
Robinson Crusoe
Capitan la 15 ani
Ciresarii
Batranul si marea
Mara
Ivanhoe
Aventurile lui Tom Sawyer
Copiii capitanului Grant
Ciulinii Baraganului

| justagirl2 a răspuns:

Capitan la 15 ani de Jules Verne, Contele de Monte Cristo de Alexandre Dumas, Cei 3 muschetari de Alexandre Dumas, Singur pe lume de Hector Malot...sunt foarte frumoase

| FellyGirl99 a răspuns:

Uita-te pe www.grupuleditorialcorint.ro sau pe editura LEDA o sa gasesti acolo o varietate de carti minunate. Poti citi de ex EVE de Anna Carney editura LEDA. Dupa cum stiu e foarte frumoasa cartea si eu mi-a doresc mult