| Handrei123 a întrebat:

Ce parere aveti voi despre sportivii de performanta?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut. Buna intrebare, dupa parerea mea sunt cei mai educati oameni deoarece sunt obigati sa sa respecte un program strict, sunt muncitori, si in acelasi timp nu e foarte usor sa fii sportiv de performanta, si eu fac sport si imi dau seama cat e de greu insa eu nu il fac de performanta. Numai bine

4 răspunsuri:
| angelo200 a răspuns:

Pai sportivi de performanta se chinuiesc mul sa ajung unde sunt deci am o parere buna despre ei

Stefan
| Stefan a răspuns:

Sportivii de performanta practica sporturi ce necesita efort maxim si performantele se datoreaza muncii si seriozitatii de care dau dovada.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu fac sport de performanta, mai exact scrima, disciplina:floreta si ma pot lauda ca am performante :5 medali la nationale si alte 8 la concursuri de club si 3 cupe. si e foarte greu sa faci performante din astea, iti trebuie talent in ceea ce faci. nu mai bine!

| Niculau_Adelina_1996 a răspuns:

Sportivii de performanta sunt oameni cu caracter, bun simt, sunt deschisi si invatati sa suporte antrenamentele exagerat de grele. Sa faci scoala si antrenament nu este deloc usor, acestia dau dovada de munca. Ei sunt caliti pentru viata, si de asta muncesc de mici pentru ca sa aiba rezultate cat mai bune.