| BlueButterflyyy a întrebat:

Ce reprezinta Blackjack-ul? Este un joc de carti?

Răspuns Câştigător
| kindness a răspuns:

http://ro.wikipedia.org/wiki/Blackjack. aici mai multe informatii legate de joc :). PS: este un joc usor, poate unul dintre cele mai usoare jocuri de carti

5 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Da, e un joc de carti care se joaca, in general, la Cazinou, pe bani multi. Asa ca, ramai la Macao, ca-i mai sigur.

| aFurisit a răspuns:

Iti recomand sa vezi filmu` 21 sansa vietii love struck... Mi-a placut enorm happy. Monkey, monkey, monkey happy

| trolololo a răspuns:

Se mai numeste si "21". Trebuie sa il invingi pe dealer obtinand un punctaj egal sau cat mai apropiat de 21, fara insa a depasi aceasta valoare.

| smilexD93 a răspuns:

E joc de noroc...si se joaca cu carti

| RoxyRoxana97 a răspuns:

Da este un joc de carti