| Catacombe a întrebat:

Ce sa fac cand ma PLICTISESC? NU mai pot! Am iesit afara, am gatit, am dansat, am cantat si tot ma plictisesc! Ce jocuri as putea juca [ nu pe pc ], ce as putea face?
CEL CE DA CELE MAI MULTE RASPUNSURI PRIMESTE FUNDA!

Răspuns Câştigător
| Aimee33 a răspuns:

-cumpara-ti o punga de popcorn si vizioneaza un film;
-asculta o melodii pe youtube gen''I'm happy''
-joaca jocuri de cultura generala(trivia) sau fa-ti cont pe un joc gen forum, cum ar fi ourworld happy
-citeste carti;
-dormi;
-deseneaza, picteaza.;
-compune o poezie in care sa-ti descarci sentimentele traite;
-organizeaza o petrecere cu prietenii;
-mediteaza(gandeste-te la apa, aer, la pamant...);
-fa ordine prin casa; big grin
-daca ai frati/surori, joaca-te cu ei;
-coase;
-creeaza o noua tinuta;
-suna un prieten si discuti cu el toata ziua, ca sa treaca vremea...;
-confectioneaza lucruri:origami...;
-editeaza imagini, faci colaje cu ele, videoclipuri...;
-fa-ti un blog in care sa povestesti tot ceea ce faci si ceea ce simti;
-daca esti talentat la muzica, fa-ti o trupa;
-mergi la un prieten acasa si te distrezi cu el;
Sper sa te fi ajutat. Funda? happy

5 răspunsuri:
| OnuOnulică a răspuns:

Încercă să citești cărții.

| rememberme24 a răspuns:

Poti :
-sa urmaresti un film/serial
-sa asculti muzica
-sa compui cu amicii poezii haioase in care sa-l descrii pe fiecare prieten al tau
-sa formezi un numar la intamplare si sa faci farse la telefon
-sa te uiti la poze vechi
-sa joci monopoli cu familia
-sa joci pantomoma cu fratii/surorile daca ai
-sa faci un puzzle
-sa inveti sa faci origami
-sa butonezi telecomanda pana o strici
-sa organizezi o vanatoare de comori cu familia/prietenii
-sa citesti o carte
-sa faci curatenie in camera
-fa cu prietenii o intrecere cu bicicletele

| b0denN a răspuns:

Fa-ti un/o prieten/a si iesi cu ea/l cat mai des, vine Vara!

| BibiBiby a răspuns:

Angry birds

| Lovewillfindaway a răspuns:

Ai putea sa citesti, sa vizionezi filme,seriale,sa iesi cu prietenii in oras,sa pictezi, sa desenezi,sa modifici haine,sa te dai cu bicicleta/rolele, sa mergi la alergat,sa gatesti impreuna cu cei mai buni prieteni, garantat o sa te distrezi. laughing) sa mergi la plimbare,ai putea chiar sa faci voluntariat,sa mergi la un curs de balet, dans, croitorie, gastronomie, poti sa faci orice, fii creativ/a! Succes si sper ca nu o sa te mai plictisesti! laughing)