| anonim_4396 a întrebat:

Ce semnificatii are culoarea mov?

Răspuns Câştigător
| cristina_4459 a răspuns:

Este culoarea independentei personale, singuratatea, individualismul, indiferenţa...de fapt are mai multe semnificatii, acum eu ti-am spus de ce stiu eu...

27 răspunsuri:
| carmen_9743 a răspuns:

E si o expresie intrata in vocabular "cu putin mov" (pe vremuri femeile usoare purtau mov)

| rael a răspuns:

Am cautat pe Google si se pare ca parerile sunt destul de impartite, te las pe tine sa alegi...

Este culoarea persoanelor marcate de spiritualitate. Le place sa invete din experiente si sa citeasca despre vietile altora. Este considerata o culoare regala, asociata, in general, cu luxul, creativitatea, spiritualitatea si tot ceea ce este sofisticat.

Violet (mov) - este culoarea independentei personale. Rezulta in urma amestecului dintre rosu si albastru, simbolizand pasiunea care se stinge. Reprezinta, de asemenea, singuratatea si individualismul.

Trandafiri mov - anunta ca persoana care ii ofera s-a indragostit la prima vedere

Violetul (mov) este culoarea regilor. Ea sugereaza luxul, bogatia si sofisticarea. Este culoarea pasiunii, romantismului si emotiilor.
Violetul este o culoare care se gaseste rar in natura. Unii oameni prefera violetul in design intrucat pare elegant, creaza o atmosfera artistica. Pentru altii pare insa artificial.

Pe vremuri, movul era o culoare greu de obtinut. Este de asemenea culoarea inspiratiei, asa ca daca esti artist, o camera cu accente de mov ti- ar putea stimula mintea. Se crede ca movul ajuta dezvoltarea imaginatiei la copii asa ca este deserori intalnita la decorarea camerelor copiilor.

assiris
| assiris a răspuns:

Movul este culoarea care imi place mie cel mai mult.

| Daniel TM a răspuns:

Movul este o culoare regala
Pe vremuri, movul era o culoare greu de obtinut. Este de asemenea culoarea inspiratiei, asa ca daca esti artist, o camera cu accente de mov ti- ar putea stimula mintea. Se crede ca movul ajuta dezvoltarea imaginatiei la copii asa ca este deserori intalnita la decorarea camerelor copiilor.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Culoarea mov se obtine prin amestecarea rosului si albastrului.Este culoare regala. Ea sugereaza luxul, bogatia si sofisticarea.Movul este culoarea pasiunii si al romantismului.Se gaseste rar in natura.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mov indica respect si echilibru, latura sa negativa se relationeaza cu puterea, manipularea si sexul.persoanele imature din punct de vedere sentimental sunt atrase de culoarea mov.prin natura sa este o culoare rece si ne indica respect

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

A nu se confunda movul cu purpura, cea care este asociata cu o culoare regala!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Edte cea mai super cumoare

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Indiferenta

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Movul e culoarea sigurantei de sine...winkingte face sa te simti gingasa si originalahappy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ador aceasta culoare, mi se pare misterioasa

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Elegant

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

In general,,,, o femeie puternica, curajoasa, ...cam asa vad ew culoarea mov

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu nu stiu pre multe despre culoarea mov de accea am accesat acest site dar imi place mult si faza ca pe vremuri femeile usoare purtau mov mi se pare...stupid.ce a fost a fos acum prezentul conteza si nu inseamna ce daca porti miv esti femei usoara(>>>)

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Depinde unde este folosit! In materie de haine, este de prost GUST! Mai ales daca este si electric! Un mov pastelet dat pe o cladire istorica de ex. reprezinta bogatia si rafinamentul! O culoare nobila daca stii unde sa o folosesti!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Culoarea mov este culoarea regilor si a inparatilor

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ba ala care a zis ca mov p haine e de prost gust esti cu adevarat retardat

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ce inseamna culoarea mov

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mov este o culoare ce inspira "Ce e nou "adica, un fel de adrenalina una. neschimbabila ...iti da siguranta in propiile puteri si mereu te simti confortabil, deoarece este in trendbig grin

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Este culoarea independentei personale, singuratatea, individualismul, indiferenta...de fapt are mai multesemnificatii.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Movul se gaseste rar in natura? :-) Numai daca mergi pe marginea drumului si tot vezi, pe langa gardulete vii, o gramada de flori cu petale micute mov. Nu stiu cum se numesc, dar sunt la tot pasul ca si rochita randunicii, apoi mai sunt brandusele, unele frezii mov, orhidee etc.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Culoarea mov exprima siguranta de sine si increderea de care avem nevoie pentru a supravietui greutatilor vietii. Este o culoare care-ti da putere in momentele grele.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mov sau violet reprezinta independenta, siguranta, placerea de a trai si nu in ultimul rand romantism

Alte răspunsuri
| corinaaa_3589 a răspuns:

Iubesc aceasta culoare

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Este o culoare regale si se obtine amestecan rosu cu albastru.