| Davyd2001 a întrebat:

Contează părerea lumii sau nu? ( în orice domeniu )

15 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Români nu știu să argumenteze,știu doar sa judece,critice, bârfească, sunt oameni toxici care văd doar rău în toți, se urăsc și pe ei însăți, de la ăștia ce sa înveți

| dullcat a răspuns:

Poti spune ca da, atunci cand e vorba de ceva productiv sau deosebit de important(de exemplu sanatatea).Dar poti si spune ca nu, atunci cand e vorba de preferinte sau chestii extrem de subiective.Asa la general nu poti judeca. Daca dai un exemplu concret, ar fi mai usor sa primesti o parere.

| Hyperion7 a răspuns:

Depinde de tine, daca vrei tu sa conteze, atunci contează, dar daca nu, atunci nu love struck
Însă dacă vrei să ajungi undeva sus, pregătește-te să fii atacat din toate punctele de vedere!

| VoidEternal a răspuns:

Ceri o părere despre păreri?

| Davyd2001 explică (pentru VoidEternal):

Da, m-am gândit că o sa îmi răspundă cineva asa la întrebare

| VoidEternal a răspuns (pentru Davyd2001):

Părerea mea e că uneori părerile ajuta. Dar asta e doar o părere. laughing

laughing

| ReddY25 a răspuns:

Pentru mine, nu

| CleanHeart a răspuns:

Nu conteaza atâta timp cât îți place mult acel lucru pentru că automat nu lași să îți afecteze vibe-ul dar omu are nevoie și de încurajare și de viziunile altora pentru a se dezvolta și depinde de ego dar ne simțim bine ca macar 2 persoane să ne susțina, nu exista că nu îți pasă deloc

| DeMicUnCălător a răspuns:

Părerea lumii poate fi un bun feedback.
Cheia este să inveți să filtrezi ce-i bun și ce nu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde.

| adryang78 a răspuns:

Contează atât cât vrei tu să conteze. Tu ești cel care decide dacă să acorde importanță la ceea ce spune lumea. Bunica mea avea o vorbă, "de toată lumea să asculți, dar din minți să nu-ți ieși".

| literallythesamebruh a răspuns:

Contează doar atunci când reprezintă ceva constructiv. Altfel, doar vorbe în vânt.

| vlllaaddd a răspuns:

Doar parerea celor care te indruma spre bine, atat

| petrisor23 a răspuns:

Nu, insa trebuie sa asculti parerea cuiva, al celui competent. Cauti oameni competenti si ignori glasul lumii

| Denisaraw05 a răspuns:

Niciodată,părerea ta e cea mai importantă