| anonim_4396 a întrebat:

Cine stie daca e normal un copil ca un copil sa aiba 10 ani inaltim1 1, 60 greutate 58kg eu sunt copilul. Daca vi se pare mult voi cum ati slabi da fara bani. funda

Răspuns Câştigător
| Tacii a răspuns:

Eu am zece ani, ca tine...dar e pe invers st ft. slaba...nu e prea mult, avand in vedere ca ai 1, 60, trebuie sa slabesti macar 5-10kg. astfel. dimineata te scoli mai devreme si faci gimnastica,daca doresti poti iesi afara, in ae liber.mananci un mar sau alt fruct,cand te intorci de la scl mananci salate sau ciorba de zarzavat,iar seara un biscuite sau un fruct,daca ti se pare ca vei slabi prea mult facand asta, dimineata mai poti manca ceva, si la pranz la fel.cum ar fi:dimineata :lapte si cereale
pachet la scl:mar
pranz :felul I :ciorba zarzavat
felul II :un bol de salata fara prea mult ulei
seara:biscuite/fruct. sper ca te-am ajutat

4 răspunsuri:
| antimulte a răspuns:

E cam mult pentru 10 ani, dar ai 1.60 m inaltime, deci nu trebuie sa dai jos prea mult. Cum sa slabesti cel mai usor la varsta asta e simplu, apucate serios de un sport, fotbal sau alergare zilnica 20 de minute si ar trebui sa se cunoasca din prima saptamana...
BAFTA!

| nikol a răspuns:

Bea multe lichide si mai redu din mancare si poti sa faci multe plimbari sau sa alergi.

| CodrutM a răspuns:

Nici nu iti recomand sa slabesti de la 10 ani, nu face aceeasi prostie ca mine. Documenteaza-te ce inseamna sa mananci sanatos, in primul rand. Pe la 14 ani te poti gandi sa iti modelezi corpul, chiar sa mergi la o sala, dar pana atunci corpul tau mai trebuie sa se dezvolte.

http://www.getfit.ro/
http://www.cristianmargarit.ro/

Documenteaza-te!

| Flaviii_8519 a răspuns:

Mda`nu tr` sa fugiii de astaFA un sport care te reprezintaprin asta poti arde multe calori`.si scoate din regimul alimentar dulciurile in exces si chips`urile[[nu da gres]]incearca`:X ai grija!`