| SmoothCrimnalnr.1 a întrebat:

Cine stie italiana? spuneti-mi cum ati invatat.

Răspuns Câştigător
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Uitandu-ma pe RAI uno si citind subtitrarile de pe teletext. Plus ca, aproape zilnic, vorbesc cu prieteni italieni pe mess si ma corecteaza de cate ori gresesc.

8 răspunsuri:
kratos
| kratos a răspuns:

Eu stiu si am avut italiana in liceu timp de 4 ani!

| Nastia a răspuns:

Am vazut 2 seriale in italiana,...

| nickname.a.plecat.de.pe.tpu a răspuns:

Poti sa inveti italiana citind cartea " Italiana fara profesor " succes tongue

| Sabwy a răspuns:

Eu am citit cartea ''italiana fara profesor ''... e simplu! incarc-o!

| TheBlueButterfly a răspuns:

Dintr-un filmwinking

| SmoothCrimnalnr.1 explică:

La ce liceu?

| carlita_4462 a răspuns:

De la televizor

| alessandro92 a răspuns:

Locuiesc in Italia, sunt elev la liceu aici... aud numai italiana non-stop... e clar ca o stiu ca pe romana (sau aproape) happy