| anonim_4396 a întrebat:

Cineva are aparat dentar. si i s-au rupt doua "din astea" de la cel de sus... se mai pot face?straight face. sau doaar dk ii va mai face aparatul din nou la acelasi pret cat a costatthinking

va rog raspundeti e urgent

Răspuns Câştigător
| Bogdanux a răspuns:

Daca e aparat dentar fix si zici ca s-au dezlipit "patratelele" nu e chiar asa grav, te duci la doctor inapoi si ti le lipeste la loc.Costa vreo 20-30 de lei.

3 răspunsuri:
| PerfectlyImperfect a răspuns:

Doua d'alea?
Te referi la pastilute? Se lipesc alea la loc laughing, stai chill oh go on.
Dar nu platesti tot aparatul! straight face

| albatavlad a răspuns:

Pff daca la rupt... nu prea mai poate sa-l repara costa cam 4 milioane ala mobil dar dep[inde de unde il cumperi... in piatra neamt la doctor covrig il face intr-o saptamana si foarte ieftin si de calitatewinking

| cory_7029 a răspuns:

Buna.acu depinde ce tip de aparat dentar ai, mobil sau fix.dk ai fix poate s-au desprins brachetii de pe arc,asa se numesc, iar cu cel mobil sincer nu stiu, eu cred ca se poate rezolva intr-un fel fara sa mai platesti un nou aparat dentar mobil. oricum intreaba-ti ortodontul e mai bine.succes.