| denispop14 a întrebat:

E cineva care are sau a avut aparat dentar? Cat v-a costat partea din fata mai exact? Nu vreau sa stiu cat costa unul in general ci un pret exact de la cineva care are sau a avut.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am aparat dentar fix, adică pe care îl lipești pe dinți și nu îl mai dai jos decât după o perioadă de timp. L-am ales pe cel mai ieftin, cel de 1000 de euro, cel metalic. Dar sunt și alte modele mai scumpe care sunt făcute din alte materiale cu alte culori, unele care ar avea culoarea dinților, dar care sunt mai scumpe. Nu le cunosc prețurile la acelea. Poate te ajută asta dacă vrei să vezi toate tipurile de aparat: https://www.youtube.com/watch?v=u3UUFR50VrI https://www.youtube.com/watch?v=9U1pGNL2j9I

| denispop14 explică (pentru anonim_4396):

1000 de euro? Locuiesti in Bucuresti?

| anonim_4396 a răspuns (pentru denispop14):

Nu locuiesc în Bucureşti laughing Doar că aparatul l-am plătit în 2 rate la 6 luni diferență. În plus de acolo de unde l-am luat eu, asta a fost cea mai ieftină variantă

| marevna13 a răspuns:

Am avut doar in fata, cu bracketi de ceramica, albi. M-a costat 2600 de lei acum 5 ani. Mergeam saptamanal la reglaj si imi lua cate 50 de lei.