| AlexeLup a întrebat:

Cu ce se ocupa mai exact un consultant de amenajari interioare si/sau exterioare?

Răspuns Câştigător
| Mihaela1964 a răspuns:

Face schite cu amenajarile interioare ale casei privind culoarea si finisajul peretilor, a pardoselei, a gresiei si faiantei.La exterior detaliaza materialele folosite la terase, foisoare, constructia gratarului, a piscinei etc.Schiteaza cum se va vedea exteriorul casei d.p.d.v. al finisajelor,dar si al vegetatiei,amplasarea aleilor,a tufelor, arbustilor, cascadelor, elementelor de iluminat exterior, astfel incat totul sa se afle intr-o armonie culoristica si de stil si sa tina cont de dorintele clientului si posibilitatile de amplasare existente.