| blablablaa a întrebat:

Cum pot sa invat sa scriu graffiti...adica, colegi mei de la scoala se dau mari ca pot sa faca taguri si graffuri pe tabla... P. S ce tag sa imi aleg? dau funda:X

Răspuns Câştigător
| iubi_duby75 a răspuns:

Invata alfabetul grafitiilor si o sa reusesti sa faci si u grafitii :)) adica uite-L : http://keusta.net/blog/images/graffiti/sketches/alphabet-graffiti.jpg. fale pe toate pe o foaie cu mai mult loc intre ele. si dp aia incearca sa formezi un cuvant :)

succes :). eu ma pricep f bine cu grafitiile si sunt fata :">

37 răspunsuri:
| Cantaretul a răspuns:

Edy inventeazati literele tale si formeazati tu un TAG descurcate eu sunt profi sall wave

| AmokZahltag a răspuns:

Omule asculta-ma pe mine, care fac graffuri de vreo 2 ani. Nu poti sa inveti cum sa faci graffiti. Nu se invata se simte. Si sunt sigura ca acei colegi ai tai habar n-au ce e ala un can Molotow sau Ironlak, daca se dau mari ca dau taguri pe tabla. Acest lucru il poate face si unu' de 2 ani. Daca nu esti pasionat si vrei sa faci graffiti doar ca sa fii si tu ca ei mai gandeste-te o data.

| SOroS a răspuns:

EDY nu fa ce zic ei fa-ti u un tag alegand literele care iti ies mai bine. si dupa exerseazal fa-ti reputatie si dupa mai schimba aspectul literelor. si dai bombe...happy bft

| GeOrgEStyLe a răspuns:

SA Poti face graffiti cauta si invata pe derost cat mai multe alfabete graffiti si dupa ce o sa recapeti indemanare si daca esti inventiv/a o sa iti creezi singurele tale alfabeturi. Sa inveti sa faci graffiti profesional nu da bani pe spray din prima mai intai exerseaza pe niste coli A4 cu markere si dupa maresti pana ajungi la coli A1.Si dupa poti incerka si cu spray pe ziduri sau unde vrei u sa faci... Iar tagu este numele tau facut cu un alfabet inventat de tine NU funda. V'am salutat sper sa-ti fie de folos tot ce ti'am spus ciao!

| petrescurares a răspuns:

Poi cauta si tu pe net gasesti tot ce vrei si mai intai exerseaza in creion pe foaie A5 A4...A1, dupa aceea pe ziduri etc si eu caut un tag daca are cineva vreo idee adica un nume ceva?

| NuTzU_3144 a răspuns:

Edy incerca pana reusesti. ma si eu vreau sa-mi fac o semnatura graff da nu reusesc ma puteti ajuta cu ceva site sau?

| CoSmInBoSsU_6306 a răspuns:

Sio imi doresc sa invat sa fac graffiti

| byencutza_7763 a răspuns:

Asculta frate AmokZahltag are dreptate graffiti nu se invata desi nu practic graffiti.eu ma chinuesc sa sint acest tip de arta si nu pot.ar trebui sa te lasi balta cel mai bine