| Berta a întrebat:

Cum sa le fac haine papusilor?

Răspuns Câştigător
| F_5241 a răspuns:

Pai... poti sa faci haine pentru papusi din orice material, chiar si etamina.
E foarte simplu poti sa le cosi, poti sa pui si elastic.
Si eventual la sfarsit poti coase floricele sau alte modele pe hainele confectionate.
Succeswinkinghappy si sper sa reusesti.

15 răspunsuri:
| Clever a răspuns:

Deci fi atentawinking cu ac si ata, material si multe creativitatebatting eyelashes

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Cumperi niste material, masori, tai, dupa care cosi.happy

O zi buna!:*

| Nicoleta a răspuns:

Mai intai gandeste-te ce model vrei sa faci si incearca sa il desenezi
asori. tai cosi
poti sa le faci direct pe papusa ca sa fii mai sigura

| ღ {кαтαℓуηα} ♥ a răspuns:

E simplu ei materiale care nu-ti mai trebuie un ac o ata. si spor la lucru

| marui08 a răspuns:

Pai nu iti trebuie decat materiale, ata si ac.
Dupa parerea mea nici nu cred ca trebuie sa masori pe o papusa doar te uiti odata la ea si o sa iti dai seama, in rest creativitatea, imaginatia, si poti sa faci oricehappy

| Berta explică:

Stiam ca-mi trebuie ata, ac si materiale, doar ca nu stiam spre exemplu sa fac o rochie de prin anii 1800, asa ca nu e nevoie sa ma intepati cu sarcasmul vostru(unii).

Alte răspunsuri
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai eu vreau sa fac niste haine puntru baietii mei barbi ken si kevin dar nu stiu sa fac pantaloni si doua tricouri ma puteti ajutakissdon't tell anyone?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este simplu: pasul 1. Iti trebuie in primul rand materiale. 2. Ata. 3. Foarfeca.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred ca pur si simplu iei un material de o anumita culoare il decupezi cum ai vrea tu si pe urma il cosi

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai poti sa le faci dintr-o carpa sau o esarfa veche sau diferite materiale

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

! nu uita:
-cusatura trebuie sa fie mereu in spate (sub material)!
-tiar trebui un lipici lichid foarte bun (in cazul in care vrei rochia/pantalonii sa ii faci cu paiete care nu se pot coase)!
-multa, multa creativitate!
-daca crezi ca nu poti incerca direct din cusatura, incearca sa desenezi haina respectiva!
-cand faci hainele papusilor, puneti o muzica care te linisteste!
-incearca sa cosi, apoi, daca este cu lipici (in al2-lea caz) lasa sa se usuce pe un calorifer sau la soba, sau daca nu ai folosit lipici verifica cusatura (sa vezi daca e destul de stransa)
Sper ca vam ajutat pe toti! raspunsul este si pentru cei experti si pentru cei incepatori! eu asa am inceput sa fac in timpul liber si din ce in ce mai des haine pentru papusi si acum am foarte multe! sper inca o data ca vam ajutat! Succes!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ca sa le faci haine papusilor trebuie sa ai imaginatie si material cu care sa lucrezi. E foarte simplu!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru. rochii
-= treboie sa tai materialee f f f f frumoase(dar te rog sa ma tai fusta de stofa a mamei)
- bucata treguie sa fie de cam 10 cm lungime si 12 cm latime
- cosi o parte
- lasi 2 capete de sus necusute
- pui papusa si pe urma legi cele doua capete dupa gatul papusii

sper ca te-am ajutat!@@@@@$$$$$$$$$$$$$șșșșșșșfdțșțțț

| irina10 a răspuns:

Buna! mai intii trebuie sa ai:ac, foarfece, ata si material...deseneaza pe un caiet ce haina vreai sai faci papusii tale...mult successs!