| anonim_4396 a întrebat:

Cum se altoieste lamaiul

Răspuns Câştigător
| 44-mytel a răspuns:

Lucrarea de altoit pomi este foarte pretentioasa deoarece trebuie sa ai ceva cunostinte despre morfologia plantei si mai multa experienta in practica aceasta. Daca, totusi, a-ti mai altoit si alti pomi, va recomand altoirea in "ochi dormind", care se face in aprilie - mai. Daca nu aveti experienta va sugerez sa apelati la un "specilist"

3 răspunsuri:
mlm
| mlm a răspuns:

Altoirea se face la inceputul primaverii, trebuie taiat din varf, altoiul se face cu crengute ale altei plante care a avut macat o data flori.Succes.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu stiu spuneti cum se practica altoirea lamaiului

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Imi dai un euro pe telefon