| anonim_4396 a întrebat:

Cum se joaca Metin 2?

Răspuns Câştigător
| shhhs a răspuns:

Slideshows ai spus corect ceea ce ai spus DAR... nu ai mentionat(magiile, duelurile, eventurile, ce inseamna GM, Razboiele, NPC, Itemshop)si cam atathappy
1.MAgiile-Depinde de rasa care o alegi preferabil Razboinic deoarece este cel mai puternic:Mentalul pentru ca creste usor si are apararea multa sau Corporalul care are viteza si atac mare dar nu are apararea la inceput sa pui puncte numai pe o magie si pe restul cate un punca Mental-Corp rezistent paana la M apoi pui Pe atacul spiritului si de acolo te inveti magiile pot fii M(Master), G(GrandMaster), P(Perfect). Pe corporal pui pe Aura sabiei puncte pana la M apoi pe Vartejul sabiei.
Pentru alte rase cum ar fi sura arme magice/magie neagra trebuie:
Magie neagra: Spiritul flacarii apoi lovitura foclui Si trebuie sa pui muuulte puncte pe INT la status (il activei cu "C") pana la 90 apoi VIT
Arme magice :Tais vrajit apoi protectie intunecata

Ninja are Arc/Pumnale
Arc :Sageata de foc apoi pe Sageata otravita
Pumnale :Ambuscada apoi pe Pumnal rulant

Saman are Vindecare/Dragon
Vindecare:Leac apoi nu stiu nu am jucat pe el
Dragon :Forta dragonului apoi Regetul dragonului
2. Duelurile
Se fac intre playeri dupa lv15 deoarece nu se scade dmg
In duel nu se foloseste liceu rosii (K, M, G)
si nu se foloseste modul Auto
3. Eventurile
Sunt date de catre Gm-GameMaster(ADMINISTRATORUL)
si est frumos sa iei parte la ele adica poate sa apara in sat Monstrii de nivelul97 chiar
4.Gm
Gm-ul ete cel mai puternic din joc el poate sa foloseasca "CODURI"
care fac sa apara in inventar obiecte+9 sau sa ai magiile la P
TOTUL ESTE POSIBIL PENTRU EL IN JOC
si nu ai voie sa ii ceri Yang/Iteme/sau Grad
5.Razboaiele
Sunt date de catre sefi breslelor unde te bati cu altii playeri pentru a aduce puncte breslei tale
6.NPC
NPC sunt:Magazin general, MAgazin de armuri/de arme Octavio Administratorul depoitului etc... Dar fierarul este mai special el face obiectle+1+2+3+4+5+6+7+8+9
DAR cu cat sunt mai avansate itemele adica+9+8+7+6+5 sunt cam mari sansele sa eseaze iar daca un obiect esueaza pierzi obiectul/bani/itemele date pentru inbunatatire
Mai este un Fierar adica cel De armuri/arme/bijuterii ei pot face obiectele cu mai mari sanse dar la cel de arme nu poti da armuri si vice-versa ei au cu 10% mai multe sanse de reusita DAR cer mai multi bani
7.ItemShop
il poti deschide dand click pe moneda aia din staga jos care se invarte in el se pot acizitiona obiecte care le poti lua cu bani adevarati NUMAI
Cam Ata trebuie sa stii si ce a zis si Slideshows
Eu am lvl 86 dar m-am lasat pentru ca mi s-a spart contul acum joc pe
Servere private p car am si lv99big grin

Bafta si plsss da-mi fundita plssbig grin

8 răspunsuri:
| Afdsa a răspuns:

Buna.Este foarte simplu Metin2.ro,tot ce trebuie sa faci este sa downloadezi jocul de aici : http://www.metin2.ro/user/register sa iti faci un cont,si sa incepi sa joci.Ca sa iti apara instructiunile jocului apasa pe tasta H cand esti in joc deja.Si eu joc Metin2 RO ,imi place dar joc ocazional,nu sunt cine stie ce obsedata,joc de plictiseala,nu pentru a obtine un level cat mai mare,ca ,cam asta este scopul jocului.Cat despre alte lucruri mai sunt cateva,ca sa iti incarci viata(PV),iti trebuie: Licori rosii :sunt de mai multe marimi :K(cele mai mici),M(mijlocii),G(cele mai mari),ca sa le folosesti dai click dreapta pe ele de mai multe ori,pana se incarca viata.Pentru punctele de mana(cele pentru magie)folosesti : Licori albastre (PM):sunt si ele de mai multe marimi:K(cele mai mici),M(mijlocii),G(cele mai mari),tot la fel,ca sa le folosesti dai click dreapta pe ele pana se incarca punctele de mana.Ce trebuie sa omori,si de la ce lv:
Lv 1-5 - caini/lupi
Lv 5-15 - mistreti/ursi
Lv 15-20 - amazoane
Lv 20-30 - salbatici
Lv 30-35 - orci/eso
Lv 35-45 - orci negri
Lv 45-60 - v1
Lv 60-70 - v2
Lv 70-75 - DT etajele superioare / padure
Lv 75-99 - grota.
Sper ca te-am ajutat si multa bafta !

| Afdsa a răspuns:

@Sasuke009, mersi ca mi-ai zis blushing. uitasem.
@DeeDee5447, sper ca ai inteles de la amandoi, cum se joaca metin2. Dar cum ti-a zis si sasuke009, mai bine te apuci de privat, cresti usor, bani mai multi, sunt diferite avantaje, fata de metin2.ro. Succes :*

| L3moNN a răspuns:

Ne dai fundita la amandoirolling on the floor?

| Afdsa a răspuns:

Impartim frateste laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eeee u va spun cum se joaca eeeeee

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Dar unde esti

| Marius1553 a răspuns:

Mai du-te-n mata

| shhhs a răspuns:

Omori monstrii, faci dueluri, etc.
Uite si un blog cu ghiduri:
http://orademetin.blogspot.ro/