| JustForMe a întrebat:

Dc vreau sa fac un videoclip lyrics si vreau sa pun si o imagine pe fundal(adica in fata versurile si in fundal imaginea)cum o pot face pe movie maker?

1 răspuns:
| YONYELLA2012 a răspuns:

Intri in windows movie marker si ai
1. capture video
-import video-
import pictures
import audio or music
Acolo la IMPORT PICTURES, alegi pozele care doresti sa fie in videoclip
Apoi le amplsezi in ordinea dorita ca ai acolo jos chestia aia albastra.
2. edit movie
view video effect
view video transitions
make titles or credits
make an automovie
La prima pui efectele videoclipului, cum vrei sa se vada, la a doua "transitions", ai optiuni ca atunci cand se schimba imaginez cum sa fie, una dupa alta, colaj sau altele.
3. finish movie
Save to my computer
SUCCES kiss