| AliceIDK a întrebat:

Deci... am de invatat o poezie de 5 strofe la scoala si nu stiu ce sa fac mai inainte! Niste idei? Da' fara pastile si chestii! Este pentru scoala! Si va rog, repede!

Răspuns Câştigător
| justroro a răspuns:

Pai nu vad ce ai putea face...Pur si simplu repet-o de multe ori pana o sti si gandeste-o logic pentru ca o sa-ti fie mai usor sa o retiwinking

5 răspunsuri:
| annkaa a răspuns:

Citeste o strofa de mai multe ori pana o reti. dupa care poti sa incerci sa o scrii pe o foaie.si le inveti pe rand.happy

| AliceIDK explică:

Aolo ...da.nu pot la comanda ...si e lungaa

| floriasdfg a răspuns:

Daca e despre natura, deseneaza ce se prezinta in fiecare strofa si inveti mai usor. asa am facut eu cu iarna de v alecsandri si am invatat-o mai usor. happy

| Nostradamuss a răspuns:

Invata sa numeri pana la 10

| Carmen_6692 a răspuns:

O inveti normal.cum se invata o poezie normala