| axeltm a întrebat:

Dilema: vreau sa cumpar o consola si nu stiu de care... Care recomandati: PS3, Xbox, WII sau altceva?

Răspuns Câştigător
| cocoju92 a răspuns:

Xbox 360 are o grafica mult mai buna decat Play Station 3 si chiar daca nu are BluRay, varianta Elite are 120 GB, conexiune Wireless la controler(fata de PS3 care o are bluetooth), controlerul este mult mai confortabil la Xbox, are Xbox Live (spre deosebire de PS3 care are un net obisuit), si cel mai important lucru se poate moda. Daca modezi o consola cu anumite programe si anumite DVD-uri poti lua frumos jocurile pe care le vrei de pe net, poti scrie de pe calculatorul personal jocurile si apoi sa le bagi in Xbox si sa te joci fara sa mai dai o gramada de bani pe DVD-uri originale ca la PS3, astfel in loc sa dai de exemplu 100 lei pe GTA IV dai 10 lei pe un DVD si il scrii singur acasa.Modarea costa doar 50 lei(la Dragos Cojan). Daca te-ai hotarat sa iti iei Xbox recomand varianta Elite deoarece costa doar cu vreo 300 lei mai mult decat varianta Arcade. Elite-ul are in plus fata de Arcade:
-Controler negru wireless(fata de cel alb cu cablu de la Arcade)
-HDD de 120 gb(fata de memory unit-ul de la arcade de 256 mb)
-Culoare neagra

Dar si mai buna alegere ar fi acum un Super Elite care are HDD de 250 gb si 2 Controlere.

Sper ca ti-am fost de folos.

6 răspunsuri:
nony
| nony a răspuns:

Consola PS3 e cea mai buna.Am avut eu si eram foarte incantat. 80 Gb de memorie interna, BlueRay, conexiune wireless.
Iti recomand si un joc super : Assassins Creed happy

| axeltm explică:

Si eu am aceeasi dilema happy
1. PS3
- scump
- grafica buna
- poti sa te uiti la filme DVD
- conexiune internet
2. Xbox
- accesibil ca pret
- grafica nu prea buna
- eu unul gasesc jocuri greu pentru xbox
3. WII
- recomandat pentru jocuri in familie sau prieteni
- pretul destul de marisor, mai ieftin decat PS3 si mai scump decat Xbox
- grafica intre PS3 si Xbox
- foarte amuzant cand joci WII Sports sau alte jocuri in care folosesti accesoriile de la WII
- nu merge sa te uiti la filme DVD sau CD muzica

Sa ma anunti la ce concluzie ai ajuns la urma happy

| cheloo74 a răspuns:

Eu recomand xbox 360. Aceeasi grafica ca si la PS3. Se poate si moda ca sa joci si jocuri mai putin originale. By the way, acum joc pe consola Assassin's Creed 2. Ruleaza DVD si chiar si DivX, avi (fara subtitrari)etc.

| DeeDee a răspuns:

Eu recomand WII. Este distractiv si desi costa mai mult, cand joci wii sports trebuie sa faci miscarile respective - te implici mai mult, te distrezi si faci si sport in acelasi timptongue impusti 2 iepuri dintr-o datatongue

| eunutuu a răspuns:

Grafica nu prea buna! f*ck you! sry dar esti dus, nu te uita pe google, eu am xbox elite si se vede mai bine dc ps3(bine. eu am HDMI big grin)si nu iti lua wii, e o porcarie, si ew am vrut la inceput sa imi iau dar ma „trezit" frate-meu...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde cat vrei sa cheltui pe jocuri; la ps3 si wii jocurile sunt scumpe