| Ayris a întrebat:

E cineva din Iasi mutat in București care stie un club gen Taverna? Adica un loc in care in fiecare săptămână e aceeasi formatie/ cantaret care canta folk /rock?

1 răspuns:
| ŞomulcuObolani a răspuns:

Sunt multe baruri in Bucuresti unde se canta, dar tocmai de aia avem putine locuri unde canta aceeasi trupa saptamanal. In Surubelnita de exemplu erau seri de folk in fiecare saptamana.

Cel mai bine cauti pe FB (events in Bucuresti) si vezi cine canta in perioada respectiva, sau te uiti pe listele saptamanale de pe utopia balcanica http://utopiabalcanica.net/......unie-2019/