| almaz a întrebat:

Este bună sauna pentru slăbire? Dacă da, atunci de câte ori pe săptămână este recomandat de practicat? Mulțumesc!

5 răspunsuri:
| Fundee a răspuns:

Da, am incercat pe pielea mea: de 3 ori pe saptamana, cel putin asa am facut eu:
Timp de 2 luni. Am slăbit 16 kilograme!

| Fundee a răspuns:

Da! Eu am incercat: de 3 ori pe saptamana timp de 1 luna! Si am slăbit 16 kilograme!

| peperonies a răspuns:

Nu

| Dahul a răspuns:

Probabil ca ajuta intr-o anumita masura insa cel mai bine este sa iti controlezi alimentatia. Renunta la dulciuri sau cel putin redule. Renunt ala gustarile intre mese si nu manca mai tarziu de ora 7 seara. Putin cardio ( 2 ori pe saptamana) o sa adauge un plus alimentatiei.

| J0B0MAT a răspuns:

De 2 ori pe saptamana. Am fost si eu cateva saptamani, dar nu mi s-a parut o diferenta prea mare.Mi-a placut mai mult sauna umeda.Ma relaxa si respiram mult mai bine dupa.