| Brotacelu a întrebat:

Esti de acord cu legalizarea marijuanei? De ce? Explica in maxim 2 randuri.

Răspuns Câştigător
| Dl.Inginer a răspuns:

Nu sunt de acord cu legalizarea drogurilor de nici un fel.

71 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru ca e mult mai buna decat alcoolu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Un mare DA. multi de aici vorbesc dar nu au idee despre ce. voi chiar considerati marijuana un drog? aiurea. incercati si ne auzim pe urma nu vorbiti fara sa stiti.

| carmenzo a răspuns:

NU! Nu vad sensul... daca vrei sa stii de ce da-mi vioe sa iti spun in mai mult de 2 randurihappy

| carmenzo a răspuns:

NU!Nu vad sensul....daca vrei sa stii de ce da-mi vioe sa iti spun in mai mult de 2 randurihappy

| Alex95_1790 a răspuns:

DAAA laughing! de ce PNM sa nu avem voie sa fumam si noi ce dracul ca nu ei ne-or creat corpu ca sa zica "ba duva-n pnm nu fumati ca va spanzuram" Dumnezeu ne-o creat deci ce pnm laughing) cred ca o sa fac o petitie cu Legalizarea marijuanei in Romania laughing oricum vreo 65% or sa voteze daca reusesc sa o fac publica si o sa se legalizeze,, si in plus de asta nu ar mai trebui sa ma duc pana in olanda sa-mi cumpar laughing si sa aduc, ciaos

| Posztos_Attila_1994 a răspuns:

In primul rand nu vorbiti daca nu stiti, In al2lea rand nu va cunosc dar dupa cum ati comentat o parte din voi sunteti consumatori si nu vreti sa va dati de gol, in al3lea rand marijuana ii medicinala si combate multe boli cum ar fi glaucom, SIDA, cancerul si crede-ma ca lumea ii ipocrita pentru ca Domne Fereste dau un exemplu nu esti consumator, dar te imbolnavesti de cancer si iti zice doctoru vei scapa daca fumezi marijuana si crede-ma ca te-ai conforma asa ca nu vorbiti in nestiinta ca si eu as consuma daca se va legaliza si vreau sa se legalizeze ca sunt pro la treaba asta doar la drogurile sintetice is contra pentru ca multa lume moare din porcariile alea numa noh daca nu va convine atunci fumati etnobotanice pana va pica plamanii

| publicpervert a răspuns:

DA.Pentru ca romanii sunt o natie de oameni reticienti sa nu spun altfel. Poate asta i-ar ajuta sa se mai destinda... as fi de acord, dar, cu anumite conditii de genu: o anumita cantitate pe persoana, interzicerea folosirii in spatii publice si interzis minorilor.Cred ca ar fi destul de ok asa.

| publicpervert a răspuns:

DA.Pentru ca romanii sunt o natie de oameni reticienti sa nu spun altfel.Poate asta i-ar ajuta sa se mai destinda... as fi deacord,dar,cu anumite conditii de genu: o anumita cantitate pe persoana, interzicerea folosirii in spatii publice si interzis minorilor.Cred ca ar fi destul de ok asa.

| publicpervert a răspuns:

Pe langa celelalte motive pentru care s-ar putea legaliza marijuana. Eu zic ca legalizarea ei ar ajuta economia destul de mult ca si legalizarea prostitutiei.

| AyThooR a răspuns:

Ba de ce sunteti idioti. De marijuana nu a murit nimeni inca. cel mai rau ce poate sa ti se intample sa stai 5 minute nemiscat si apoi sa adormi... marijuana nu duce la alte droguri. ca si cum ai zice ca daca bei bere o sa mori de ciroza... daca esti de Maria nu o sa simti nevoia de ceva mai tare (droguri sintetice), asadar daca bei o bere nu ajungi la spirt sanitar strecurat prin paine. High Salut!

| ganea a răspuns:

Da sunt de acord pentru legalizarea marijuanei in romania pentru a creste turismul si oameni vor avea locuri de munca si nimeni nu am murit in 10 000 de ani de cand sa descoperit planta

| andreeaclub a răspuns:

Da, sunt de acord. Cred ca odata cu legalizarea acestui drog usor vor fi anihilate cazurile adolescentilor care au innebunit de la etnobotanice...si plus de asta...le dau dreptate celor care au raspuns mai sus ca alcoolul e mult mai periculos. E pacat ca omoara neuronii in timp dar si asa multi romani nu prea au. asa ca mai bine cu un neuron in minus decat ani petrecuti in puscarie pentru crima la betiewinking