| AddaXD a întrebat:

Cum imi pot baga muzica pe ipod touch? [ pas cu pas ] Funda + vot happy

Răspuns Câştigător
| ElenaGilb3rt a răspuns:

Buna Pufarina!
Primul si cel mai important pas este sa-ti iei Itunes (banuiesc a ti-l l-ai luat daca nu il iei de pe www.apple.com)
1. Iti conectezi Ipodul la laptop/calculator
2. Intri pe Itunes si o sa gasesti o iconita in stanga '' Devices''. Apesi pe el. Apoi iti apare poza cu ipod-ul. Sus va aparea o bara cu summary, apps etc. Tu apesi pe music!
3. Apare o chestie cu Sync Music si apesi pe patratelul de langa si apesi jos in dreapta pe Sync!
4. Apoi apesi in partea stanga unde scrie Library la Music.
5. Apoi in bara de sus apasa pe ''File'' la ''Add file/folder to Library'' si adaugi ce melodii din calculatorul tau vrei.
6.Tot in bara de sus la ''File'' apesi pe Sync Ipod, va trebui sa astepti ca sa ti se adauge.
Sper sa-ti fi fost de folos! :)