| JuicyCouture a întrebat:

Heii TPU! mai stiti "trukuri d'astea cu numarul ala cu inmultesti cu doi aduni ...etc sau ca si ala cu : 10 ciori stau pe un stalp vanatorul impusca 2 cate mai raman pe stalp?
mnaa. linkuri ceva de gen big grin
pleasee buzz dau fundita :*

3 răspunsuri:
| AlexGabrielASC a răspuns:

Fii atent ii zici lu unu ma intr-un autobuz sunt 10 oameni in prima statie urca 2 in urmatoarea urca 5 si coaboara 1 in urmatoarea coboara 5 si urca 1 in urmatoarea urca 6 in urmatoarea coboara 11 in urmatoarea urca 5 si coboara 3... cate statii au fost?(nu s-ar fi asteptat nimeni la asta ei numara oamenii) FUNDA?

| NoInteres a răspuns:

Intr-un vas sunt 3 pesti: unul s-a' necat ca-ti au au mai ramas?
Raspuns: Pestii nu se'neaca

Un tren se invarte intr-uncerc cu 100 m/s, in el se afla sabia lui Stefan cel Mare. Cum sa faca Stefan cel Mare sa ajunga la sabie?
raspuns: pe vremea lui Stefan cel Mare nu existau trenuri.
Adam avea buric?
Rasp: nu stiu laughing

| NoInteres a răspuns:

Sau ii spui lu unu: tu esti soferul unui autobuz, urca 1 om, apoi iar 4, apoi ies 4 si intra 10, ies 6 asa. inventezi si tu... si la sfarsit il intrebi ce culoare au ochii soferului...
raspuns: culoarea ochilor soferului... cui i-ai pus tu jocul asta: "Sau ii spui lu unu: tu esti soferul unui autobuz, urca 1 om,"