| Ricaion589 a întrebat:

Rețeta KFC s-a schimbat față de ce era prin 2013-2014 sau doar mie mi se pare? Atunci era atat de bun. Probabil pe atunci se folosea pui natural dar acum e pui fals si de aia. Ce parere aveti?

14 răspunsuri:
| relian a răspuns:

Depinde ce dispozitie ai,daca esti fara chef orice mincare ti se pare fada,fara gust,esti plistisit,nu ai chef de nimic.

Daca esti nitel infomentat,asa in f buna dispozitie,orice mincare ti se pare f buna laughing
Pui fals,adica de ala de plus,sau caucicu,sau despre ce pui fals vorbesti laughing
E naspa daca baga aia acolo pui de plus,sau din cauciuc.Dar tu nu leai Zis, ce faceti ba, dati textile laughing poti refuza daca iti baga o cirpa de aia.
Poate ca o fi uitat careva manusa, stii de alea de pinza ce folosesti cing gatesti, sau o fi pus prosoapte de alea jegoase si sa nimerit tocmai la tine laughing
Deci parerea mea este ca habar nu ai pe ce lume stai laughing

| Wr3nch a răspuns:

Sau poate atunci ai inceput sa mananci kfc si era niu si interesant, iar acum e deja banal.

| Frank51 a răspuns:

Dacă era fals nu erai butoi.

| LPCTSTR a răspuns:

Perceptia romanului asupra mancarii este de-a dreptul hilara. Mananci acelasi pui modificat genetic de cand te stii.
Bun, era mai bun, dar se pare ca tot cumperi/cumpara lumea, deci problema apare numai cand te gandesti la ea, nu si cand puiu'-ti aluneca pe gat.

| Brizbriz a răspuns:

Lul... NU
in 2013 erai mai tanar si mai usor influentabil, acum esti prea blazat

ideea e simpla, toate fast-food-urile de origine americana s-au adaptat la americani, unde pretul la astea a fost inghetat o perioada lunga de timp, si din cauza asta au gasit de multa, multa vreme, CELE MAI IEFTINE SOLUTII

iar pui natural, ma faci sa rad, asa ceva nu se mai gaseste decat daca, cauti serios, si pretul sare si de cateva zeci de ori, in ziua de azi pana si taranii, au prins spilul cum sa faca pasari cu multa carne: tinute in lumina tot timpul ca sa aiba instinctul sa manance, iar ca mancare furaje FOARTE artificiale la discretie:
https://www.olx.ro/oferte/q-furaj-pui/
si care nu fac miscare aproape deloc

in balarii, pulpe de pui super ieftine:
https://www.freshful.ro/......piele-650g
si sunt grase ca una singura umple friteuza pe aer de grasime

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Monoglutamat nu pui fals.

| IceRope a răspuns:

Rețeta este la fel de nocivă. Doar tu te-ai obișnuit cu gustul și nu o mai găsești apetisantă. Potențiatoarele de aromă ți-au dat peste cap simțurile.

| nukeyly a răspuns:

Un tip cu sani si-a facut analize casco, la medic pentru un control de rutina, medicul l-a intrebat daca i-a prafuri cu hormoni de muschi/de crestere, omu zice nu, omu papa fest aripioare kfc constant si cum in aripioare sunt injectati[sa creasca ca Fat-fumos in 7 zile cati altii in 7 ani]
toti hormoni din puiii crescuti in fermele fast food astia ajung in tine si te deregleaza, asa a fost dintodeauna.

Si forneti aveau pizza picanta cu salam picant in 2011 si avea vanzare, dar sau gandit sa schimbe ingredientul minune cu carnati picant cretin, pe eticheta de vanzare scria in continuare pizza picanta cu salam picant, DAR GUSTUL NU MAI ERA CEL STIUT, vanzarile au picat in cap, de fapt si-au taiat craca cu mutarea asta.

Unde crezi tu ca puii cresc pe iarba verde cu Heidi si vacuta milka mov pe un varf de munte pe fundal de Vivaldi si Bach in raze de soare si bio musca baz?
Si cum in ro se vand produse alimentare ca pentru porci[si care culmea se cumpara la greu] ce in alte tari nu se pun la raft tragi concluzia singur.
E goana dupa bani, nu goana dupa sanatate noastra.

Cand vrei un pui creste-l singur cu boabe la tara si singur gatesteti-l [dat cu sare neiodata] pe sticla de bere plina cu apa intr-o tava cu apa in cuptor.

| relian a răspuns (pentru nukeyly):

Ce pui cumpara aia de la kfc tot de ala cumperi si tu si maninci acasa.
ori te pomeni ca tu de la magazin cumperi pui special pentru tine,iti dau aia pui crescuti pe planeta Venus laughing
Toata lumea cumpara cam din aceleeasi locuri,indiferernt ca e magazin sau fastfood.
Daca o substanta ajuns in tine tear deregla,nu am mai fi aratat cum aratam acum,ori am fi disparut de mult de pe planeta asta.
In tine daca bagi ceva nu te schimba fizic,nu-ti cresc aripi, nu-ti cresc muschii staind la umbra, asa cum arati tu laughing iar substantele puterncie daca cumva le bagi in tine, alea te omoara, dar in nici un caz nu te face din om dinozaur laughing
Tu manin ci pui crescuti pe iarba verde? Zii un restaurant, ori magazin care vinde pui cresxcuti pe iarba verde laughing
Eu sincer prefer puiul de la magazin.Chiar cand merg la mama acasa, zice hai ca am pui crescuti aici cu iarba cu boabe, zic nu-s curios nu-i bun, are carnea tare, mesteci zici cai cauciuc laughing

Deci aripile ce le cumperi tu de la magazine is exact ca cele de la kfc

| ionur a răspuns:

Foarte Adevărată frate am văzut un documentar cum creșteau în ferme pui injectați cu nu știu ce fel de substanțe și chimicale ca să crescă mai redepe și după arătau cum le băgau in containere si le înpachetatu și le trimiteau în porturi și le transportau în toate țările și mai arată cum maltratau animalel nenorociți și cum mănânc chineji aia nenorociți câini Doamne în ce zile sau ajuns au devenit monștri nenorociți din cauza la Lăcomia din ei numai si numai bani bani vor nici fructele nu mai sunt ce erau o data pe vreme nostră mănânci mandarine da are gust de grefă este acră au băgată tot felul de chimicale și substanțe în mâncăruri și fructe de dulciuri nu mai spun deja și-a bătut joc de ele în ultimul hal nu mai au gust. Am văzut cum băteau animale nenorociți și le electrocutat și după le... nenorociți la ce dracu îl mai bați după ce că-l...de nervi nu mam mai putut uita la tot era prea mult ce se întâmplă acolo și nu mam mai uitata.

| LPCTSTR a răspuns (pentru ionur):

Bine bine, nenorocire si doleante, dar lumea pare ca tot nu se satura de consumat, si ce-ai rezolvat cu asta? Lacomia pare ca vine mai mult din partea gurilor, mecanismul simplu al economiei: cerere si oferta. Consumatorul e problema in prima instanta, ca fara consumator scade oferta, deci se cresc si omoara mai putine animale ca efect al reducerii consumului.

| ionur a răspuns (pentru LPCTSTR):

-_- bro este 2 noapte și tu îmi zici ce doleanțe mai dorm pe dracu eu acum-_- miai bâzâit în timpan telefonul-_- pe dracu mai dorm eu -_-

| LPCTSTR a răspuns (pentru ionur):

Pai si ce vina sa am eu bro? Data viitoare sa-mi spui si mie cand te pui la somnic sa stiu sa nu te mai deranjezwinking

| ionur a răspuns (pentru LPCTSTR):

Bro nu ai nicio vina stai liniștit frate.