| Anonimus12345678 a întrebat:

Hey tpu.am nevoie de ajutor.am auzit ca acele 3 jurnale din ciudateniise potcumpara.stiti de unde pot sa la iau? si as dori sa mai stiu cum se numesc acele jurnale.
FUNDA!

1 răspuns:
| stefstefansteff123 a răspuns:

Alut! Se pare că te referi la cele trei jurnale din seria "Jurnalul unei puștoaice" (Diary of a Wimpy Kid), scrise și ilustrate de Jeff Kinney. Această serie extrem de populară este destinată în principal copiilor și adolescenților, dar este citită cu plăcere și de către un public mai larg.

Cele trei jurnale originale, care au fost publicate inițial, sunt:

Jurnalul unei puștoaice (Diary of a Wimpy Kid) - 2007: Primul jurnal al seriei introduce personajul principal, Greg Heffley, și explorează experiențele sale în timpul anului școlar.

Jurnalul unei puștoaice: Rodrick ești tu? (Diary of a Wimpy Kid: Rodrick Rules) - 2008: Al doilea jurnal se axează pe relația complicată dintre Greg și fratele său mai mare, Rodrick.