| anonim_4396 a întrebat:

Imi merge jocul NFS Shift (si la low) pe urmatorul sistem :

Placa de baza : ASRock P4I65G

Procesor : Intel Celeron 315 2, 2 GHz cu OverClock la 3, 0 GHz

Memorie RAM : 2 GB DDR (1)

Hard-Disk : 80 GB

Placa video : Sapphire ATI Radeon HD 3450 512MB ddr2 AGP 8X

?

1 răspuns:
| spinake a răspuns:

Conexiunea la Internet este necesară
SO - Windows XP (Service Pack 3) sau Windows Vista (Service Pack 1) / Windows 7
Procesor – Intel Core 2 Duo la 1, 6 GHz sau mai rapid
Memorie – XP: 1 GB RAM; Vista/Windows 7: 1, 5 GB RAM
Placă video cu 256 MB şi Pixel Shader 3.0*
Spatiu liber pe hard disk – 6 GB
Unitate optică - DVD 8x
Placă de sunet compatibilă cu DirectX 9.0c
DirectX 9.0c
Multiplayer online - conexiune de 512 Kbps sau mai rapida; 2-12 jucatori
Periferice - Tastatură, maus
Opţional – Volan pe USB / Gamepad Dual Analog
Placi video acceptate: ATI Radeon X1800 XT 512MB sau superioară; NVIDIA GeForce 7800 GT 256MB sau superioară.

cu ramii si placa video nu ai probleme, dar procesorul este slab, cere 2 nuclee ( dual core) Daca o sa l instalezi o sa ti se miste in poze. Incearca nu se stie!