| Deeutzica a întrebat:

Imi ziceti si mie o gluma va rog imi trebuie la un spactacol o gluma foarte haioasa va rog

Răspuns Câştigător
| 47dadi a răspuns:

Bula se intoarce de le scoala dea cum ii zice mamei:
-mama! mama! azi am fost cel mai bun din clasa.
-cum asa?
-pai doamna nea spus o intrebare iar eu am fost singurul care a raspuns.
-pai si ce intrebare va pus?
-cine sa besit.

alt banc
un cal o intreaba pe o iapa:
-cand ne casatorim?
-la pastele cailor.

3 răspunsuri:
| vasilevaleriu a răspuns:

O Blonda, si o bruneta se arunca de pe un bloc.Bruneta ajunge prima. Blonda nu mai ajunge. Unde a disparut? S-a ratacit pe drum.

| vasilevaleriu a răspuns:

Gheorghe spre fiisu ion; ioane inchide ma geamul ala, ion; nu vreau ma, gheorghe iar, inchide geamul ala ioane, ion la fel, nu vreau ma, a treia oara gheorghe spre ion ba daca nu inchizi geamul ala te rup in bataie, ion da de ce sa il inchid ma? ca e frig afara. ion inchide geamul si spune; na ma ca l-am inchis,, acum sa incalzit afara?

| vasilevaleriu a răspuns:

Un melc bate la usa unui urs, cioc cioc,, iese ursul afara, se uita in stanga, in dreapta, nu vede nimic se uita in jos il vede pe melc, fara sa il intrebe il apuca de o aripa si il arunca cat, colea. dupa vreo 6 luni melcul iar la usa ursului cioc cioc, iar ese ursul melcul cand il vede eu reteaza; asculta ursule ce a fost cu gluma aceea de adineauri.