| Yonutz_Crysty_1999 a întrebat:

La jocul killer predate dupa ce fiecare trage cate o carte ce se face mai departe?

Răspuns Câştigător
| Cllaudellu a răspuns:

Cartea trasă, o vei păstra până la sfârşitul jocului;
K, reprezintă Poliţistul (scopul lui fiind de a-l găsi pe Killer) – acesta are dreptul o singură dată în timpul jocului să someze un jucător să se predea zicand propozitia :"Killer predă-te!". Dacă jucătorul somat este întradevăr Killer-ul, atunci jocul este câştigat de Poliţist, dacă în schimb a somat un jucător care avea o carte reprezând un om bun, jocul este pierdut de Poliţist şi este câştigat de Killer;
A, reprezintă Killer-ul (scopul acestuia e de a "omorî" toţi oamenii buni) – oricând crede de cuviinţă în timpul jocului, jucătorul care are această carte poate clipi cu un singur ochi către alt jucător, în momentul în care acel jucător îl observă (şi este om bun) trebuie să zică "mort!", acel jucător fiind eliminat din joc. Killer-ul câştigă in momentul în care a eliminat toţi oamenii buni din joc;
Orice altă carte in afară de cele desemnate pentru a fi Poliţist şi Killer (de regulă K şi A) are rolul de om bun. Acest jucător trebuie să zică "mort!" la nu mai mult de câteva secunde după ce a văzut un alt jucător făcându-i cu un ochi. El în mod special nu trebuie să anunţe persoana care l-a "omorât" decât după finalul jocului;
Killer-ul nu-l poate omorî pe Poliţist;
După finalul jocului toţi jucătorii îşi arată cărţile trase.

1 răspuns:
| Yonutz_Crysty_1999 explică:

Si daca kiler-ul cand ajunge la mine eu mai am 10 carti in mana le pastrez si trag in continuare?