| SCOOBY DOO a întrebat:

La monopoly ca sa imi pun 4 case pe o culoare trebuie sa cad de patru ori pe casa respectiva?

8 răspunsuri:
| SamSon a răspuns:

Da

| cristina117 a răspuns:

Da. De cate ori cazi iti poti lua o casa. si cand cazi a patra oara iti pai lua un hotel. Dar cand iei hotelul sa returnezi casele. Sper ca te-am ajutat! Funda?big grin

| Bulss a răspuns:

Nu trebuie sa cazi de 4 ori cazi doar o data si cumperi 4 case respectiv un hotel si daca cineva cade pe el uitete pe fata proprioetati pe care ai pus hotelui si scrie: cu hotel cat scrie

| ღÐelly a răspuns:

No

| mia_8736 a răspuns:

Da.daca o sa cazi de 4 ori pui 4 case.fiecare casa costa

| marymarina99 a răspuns:

Nu,trebuie sa cazi o data pe acel spatiu si iti poti pune 4 case, iar dupa ce ai patru case pe acel spatiu iti poti pune si un hotel dar e destul de scump.

| deutzabombik a răspuns:

Nu vei face asta doar inainte sa dai cu zarul