| SCOOBY DOO a întrebat:

La remi daca un jucator inlocuieste jokerul unui alt jucator cu o piesa eu mai pot inlocui jokerul la jucatorul care a inlocuit jokerul funda

4 răspunsuri:
| Barajag a răspuns:

Http://www.criserb.com/blog/regulament-remy-rummy.html
Aici ai un regulament al jocului detaliat, insa eu iti pot spune ca se poate inlocui, numai daca, nu ai aceeasi culoare a piesei ca si respectivul jucator care deja a inlocuit piesa in cauza.
Bafta!

| AleD a răspuns:

Dawinking

| Andrewn a răspuns:

Da poti! Pt ca jokerul devine piesa adversarului si face orice cu ea! tu poti sa o inlocuiesti(jokerul) cu o piesa care continua sirul si sa iei tu jokerul! Funda?

| ZuZuLiNa09 a răspuns:

Nu