| AlexIm123 a întrebat:

La trenurile IRN, ai gratuitate daca ai carnetul vizat si buletinul? happy

Răspuns Câştigător
| Werrich a răspuns:

Doar elevii au gratuitate pe orice tren, studentii au doar 50% reducere pe tren, multumita guvernului Citu USRPLUS-PNL-UDMR. happy

7 răspunsuri:
| AlexIm123 explică (pentru Werrich):

Multumesc de raspuns, momentan sunt clasa a 10a, deci norocu meu si sper sa nu ti ceara ceva ca circuli pe timp de seara cu trenu de ex de la 22.00 si ajungi dimineata

| Werrich a răspuns (pentru AlexIm123):

Cu placere, din ce stiu biletul de calatorie functioneaza ca o Declaratie pe propria raspundere.

| AlexIm123 explică (pentru Werrich):

Multumesc

Salontanul
| Salontanul a răspuns (pentru Werrich):

Nu mai la noi era asa o tampenie. In toate tarile sunt reduceri pentru studenti (tarile din Europa) dar pentru un numar limitat de calatorii, in grupuri, pe anumite trasee, etc. Numai la noi era gratuitate si de cate ori vor ei!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru AlexIm123):

Salut. Am călătorit recent cu trenul în intervalul descris de tine și nu am întâmpinat probleme legale. Ce-i drept, nici nu m-a oprit nimeni. Aveam la mine carnetul, buletinul, declarația pe propria răspundere și biletul de tren. Nu cred că se pune problema de probleme cu legea în acest caz. Drum bun!

| Werrich a răspuns (pentru Salontanul):

D-asta mergeau studenții useristi la mitinguri anti PSD, aveau gratuitate pe tren, acum neo-liberalii le-au redus la jumătate

Salontanul
| Salontanul a răspuns (pentru Werrich):

Corect! Domnia si prostia se platesc.