| Bianca765 a întrebat:

am si eu o intrebare legata de CFR.
Anul asta am terminat clasa a 12-a si am intrat la Facultatea de Drept. Pana acum am folosit carnetul atunci cand am luat bilete de tren pentru gratuitate. Legitimatia de student inca nu exista si mai e o luna pana incep cursurile. Pana cand pot merge cu carnetul de elev?
Am cautat pe net si am gasit mai multe variante cum ar fi: in toata perioada anului calendaristic, cu carnetul vizat in acel an. Practic ar trebui sa fiu ok pana cand incep elevii pe 14 si carnetul meu nu o sa mai fie vizat pe 2020-2021.

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pâna la sfârșitul anului școlar 2021, bineînțeles. Asta ar însemna că până pe 31 august, benefiezi de gratuitate.

Anul școlar începe pe 1 septembrie și se termină pe 31 august.

| MartorulluiIehova a răspuns:

Dacă mergi cu carnetul va fi ok.