| Mega30 a întrebat:

Locuiesc la oras, unul mai mic si am niste petarde care bubuie incet (in comparatie cu alte petarde). Unde le pot folosi ca sa nu deranjez oameni si animale? (piccolo, ground bloom flower, etc.)

7 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Nu prea ai unde sa arunci si sa nu fie auzite decat la iesire din oras, intr-o zona nepopulara, pe camp, la padure etc

| Violleta2022 a răspuns:

Arunca-le la gunoi, ca petardele sunt interzise, fiind ilegale si te trezesti cu dosar penal, daca esti prins.

| sierra1 a răspuns:

In spatele casei.
Dar pe de altă parte, dacă nu deranjezi (nu le aude nimeni adică) de ce le-ai mai aprinde să facă puf/poc?

| johnnny123 a răspuns:

"în 1 Decembrie | Mega30 explică (pentru Hyperion7):

Locul in care o sa folosesc petardele este un loc izolat, cu 1km de cel mai apropriat sat. Alta problema?"

Deci până la urmă cum e? Vrei să dai cu petardele în oraș sau le dai la 1km de cea mai apropiată casă?

| Sophieka a răspuns:

Undeva pe camp sau pe un drum indepartat de blocuri / magazine etc.

Eu una nu as cumpara petarde si alte prostii dar fiecare are liber sa faca ce vrea... Apreciez ca nu doresti sa deranjezi si te gandesti atat la oameni cat si la animalute!

| Xox0 a răspuns:

Du-te la gara. De obicei nu-i nimeni acolo

| cruceLaGatDunhillLaBot a răspuns:

In cartierele populate de rromi. In ciuda banuielii tale are succes, este exact pe invers, tu poate crezi ca o sa-ti iei bataie dar nu e asa, probabil vor iesii si ei sa dea petarde cu tine sau sa cumpere si uite asa faci un ban rapid