| bahoi a întrebat:

Maine imi vand pc-ul iar peste o saptamana imi achizitionez altul si as vrea sa stiu ce dvd writer imi trebuie ca sa scriu jocuri de xbox360 dvd+rdl verbatim. Eu am lg si imi merge dar un prieten are tot Lg si nu i merge. In concluzie ce dvd writer imi trebuie ca sa scriu DVD+RDL traxdata, verbatim ( doar jocuri de xbox360)?

1 răspuns:
| ilisium a răspuns:

Am scris multe jocuri de 360 unui prieten, toate dvd+r DL Verbatim(nu functionau cele de la alte firme) writer-ul meu este LG, dar nu se pune problema marcii ci vetezei de scriere care tb sa fie foarte mica, eu le scriam pe toate la 2, 4X.

Si totul mai debinde si de wave-ul jocului, daca are un wave nou va tb sa iti iei un program sa il downgradezi ca sa il poti juca pe 360-ul tau modificat fara a fi nevoit sa ii faci upgrade de soft. Nu am citit nici unde pe net ca ar fi nevoie de un writer special. So don't sweat it.