| Winniee a întrebat:

Mesaj de 1 decembrie:
La multi ani!
Privind problemele politice, mulţi putem spune că e o ţară de căcat pe ansamblu. Din punctul meu de vedere problemele politice nu ar trebui să influenţeze părerea ta asupra ţării. Nu ţara e de căcat, ci oamenii care o conduc. Cică sunt oameni care ne fac de râs ţara, dar nimeni nu vorbeşte de oamenii care contează cu adevărat. Avem o ţară frumoasă, doar că nu ştim să o punem în valoare. Te-ai născut aici, trăieşti aici, de ce să te plângi!?! Trebuie să priveşti din alte puncte de vedere.

Vreau ca azi să fac ceva special faţă de ceilalţi ani. Vreau şi eu să merg în centru şi să văd dacă e ceva, că cică ar trebui să se facă. Să petrecem de ziua României? Să ne facem muci/praf? Neah. Vezi lumea în tonuri mai clare când eşti treaz [dar nu şi mai frumoasă].
Aşa că, dragilor, bucuraţi-vă că sunteţi români, că azi e ziua ţării voastre. Bucuraţi-vă doar.

Răspuns Câştigător
| Jeny1 a răspuns:

Ti-ai pus vreodata intrebarea: dar daca nu ar trebui sa apartinem nici unei tari, nici unei religii, nici unei etnii? Nu crezi ca am fi mult mai liberi? Nu crezi ca nu am mai fi atit de conditionati?

4 răspunsuri:
| εїз a răspuns:

Eu mă mândresc că sunt roman, aşa că : La Mulţi Ani Romania!
http://www.youtube.com/watch?v=dJykuSTjfTg&feature=related

| thealchemist a răspuns:

Si care e intrebarea?

| evilkiss a răspuns:

Sunt mandru ca sunt Roman, sunt mandru ca m-am nascut in Romania, dar sunt indignat de conducerea unor Romani, la multi ani romane!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La multi ani Romania! (ce a mai ramas din tine)