| anonim_4396 a întrebat:

Multi oameni spun ' nu vreau masina cu motor mare, consuma prea mult' asta e criza, dar una este sa iti iei o masina cu motor 1.2 1.4 benzina si alta este sa iti iei o masina cu motor 2.0i. oricine poate rezolva problema cu consumul punandu-si instalatie GPL pe masina ( doar la motoarele pe benzina ) dar multi spun ' nu imi place cum merge pe gpl, miroase urat' poate unora nu le place cum merge deoarece gazul reduce puterea motorului cu 10% si mie nu mi se pare ca miroase mai urat decat benzina. poate ca spun ca nu le place cum merge pentru ca toti isi pun pe masini de 1.2 1.4 1.6, la motoarele astea e normal sa nu le placa cum merge masina ca reduce din puterea putina a motorului si masina e foarte puturoasa, dar la 2.0i de la 136 cai putere se duce la 120 dar e bine pentru ca tot are putere, si daca este de intrat intr-o depasire mai lunga, nu e greu sa apesi pe un buton si sa iti revina acei cai putere. si pretul gpl-ului este la jumatatea pretului benzinei! deci eu merg cu masina puternica si platesc ca si cum as avea masina cu motr 1.4
PS a disparut categoria de auto/moto de la bara de selecteaza categoria

1 răspuns:
| Arthur a răspuns:

Ai pefectă dreptate dar gândeşte-te puţin la cei care le folosesc doar în oraşe, pentru mers la serviciu sau la cumpărături. Nu au munţi pe traseu şi nici dealuri sau autostrăzi. În rest e ok ce ai zis.