| TheTruthBeneathTheRose a întrebat:

Neata TPU! happy Ajutati-ma va rog sa inteleg cum vin dreptele astea identice ( confundate sau care coincid )! Definitia pe care ne-a dat-o doamna profesoara este : sunt dreptele care au doua puncte distincte comune. Cum vine asta? adica sunt intr-un fel drepte suprapuse? Una in spatiul vizual si una nu? Va rog ajutati-ma sa inteleg si daca puteti sa explicati cum arata intr-un desen... fundita cel mai bun raspuns! puppy dog eyes

2 răspunsuri:
| zdrangoi a răspuns:

Http://www.matematica.com.ro/......-a857.html
dai click pe "dechide documentul" si ai si definitia si desenul.
precis ai sa intelegi.
vezi ca in stanga ai "zoom".

| Tinna22 a răspuns:

Adica sunt 2 drepte intr-una singura...una peste alta:
sper ca ai intelesbig grin

Întrebări recente