| AlexDDDxD a întrebat:

Puteti sa-mi spuneti un anime foarte cool pentru ca as vrea sa ma uit la unul si nu gasesc...
Funda!

Răspuns Câştigător
| Miauti a răspuns:

Kurokami
Sweat Punch (un anime movie se mai numeste si kigeki comedy, e ceva simplu)
Code Geass (e unul din animeuri care se poate bate cu death note... merita sa-l vezi doar daca doresti sa te faci dictator sau stiu eu ceva politic :))
Evangelion (a fost un anime straniu)
Mushishi (este un anime paranormal... iti spune despre creaturile mistice ale japoniei)
Kuroshitsuji (da! are o grafica de rupe pomii 4, vezi ca sant 2 sezoane)
School Days (asta ar fi un anime pentru baieiti as putea spune, cred ca ar invata ceva din acea poveste, oricum merita sa l vezi)
Death Note (era pe vremea lui un anime destul de bun(desigur a ramas si acum doar ca ma plitiseste unele chesti)
Highschool Of The Dead (e cam echi)
Great Teacher Onizuka (un anime care te invata ceva. mai ales daca esti profesor)
Chobits (cel mai dramatic anime vazut vreodata)
Durarara!
Claymore
Higurashi no Naku Koro ni Kai (un anime, macabru as putea spune asta merita doar daca ai vrea sa ti omori colegi)
Ghost in the Shell (no comment)
Katanagatari (doar daca faci parte dintr o scoala de arta. cred ca este cel mai frumos anime (ma refer la grafica)
xxxHolic
Kino no Tabi (tr sa-l vezi si pasta, experienta pe care mi a dat acest anime a fost. dupa ce l am vazut am facut o excursie personala in afara judetului cu amicii )
Blood-C (nu a aparut deocamdata (pe 7 iunie)
Dance in the Vampire Bund (mult mai frumos decat Vampire Knight)
Shingetsutan Tsukihime (e al doilea dupa Vampire Bund)
Shiki (e al treilea dupa Vampire Bund)
Trinity Blood (l as considera cel mai frumos)
Vampire Hunter D: Bloodlust (cel mai tare anime care ofera o tema reala despre vampiri )

http://miauti.blogspot.com/ (manga review)

8 răspunsuri:
| DarkSunshiine a răspuns:

Naruto,naruto shippuden

| Casandra a răspuns:

1.Special A
2.Itazura na Kiss
3.La corda D'oro
4.Peach Girl
5.Inuyasha
6.Vampire Knight
7.DN Angel
8.Hakuouki
astea sunt toate romantice, is cele mai tari animeuriwinking

| moriordie a răspuns:

Vorbeste cu sushi16 - e expert in anime

| moriordie a răspuns:

Sushi16 e in lista mea de prieteni, care nu e lunga

| mariusxd a răspuns:

Naruto, bleach.

| panciu2000 a răspuns:

Naruto

| andr33hk a răspuns:

FullMetal Alchemist, FullMetal Panic, Death Note, Lovely Complex, Fruits Basket.

| Dragoselu12345 a răspuns:

Naruto,Bleach,Fayri Tail,Soul Eater,Death Note, Shakugan no shana, Full metal alchemist si mai multe uite si niste site-uri www.anime.kage.ro site.shinobi-fansub.com