| anonim_4396 a întrebat:

Sall ce spuneti despre asta ( poza standar ) http://postimg.org/image/ijz0f91rr/

( poza cu detalii ) http://postimg.org/image/msvxc3usj/
Poza chiar este la ora 5 dimineata si stiu ca voi o sa spuneti imbosibil ca n-are cum... sincer asa as fi zis si eu daca nu as vi vazut-o cu ochii mei :)

9 răspunsuri:
| Wehrmacht a răspuns:

Nu inteleg...ce e asa impresionant?

| Nume2 a răspuns (pentru Wehrmacht):

1. luna rasare in nord ( de fapt nord-est ) si logic ca rasare seara
2. luna apune in sud-vest dimineata deci nu are ce cauta luna dimineata in nord e ceva...

| Wehrmacht a răspuns (pentru Nume2):

Tu sigur nu ai facut o incurcatoru din cauza somnolentei? Am intrebat ce e asa special pentru ca si eu eram treaz la ora aia.Defapt...nu am dormit deloc.Luna era pusa unde e ea de obicei.
Apune dimineata? Este in partea opusa soarelui atunci cand este luna plina.Cand nu este poate fi vazut si ziua.
Eu acum stau cu fata spre nord.Ea apare de obicei din dreapta adica est.Am mai vazut uneori ca este ba putin NE ba putin SE dar asa de mult cum zici tu. Daca era asa mai mult ca sigur vedeai si pe la TV ceva legat de asta si alte zeci de cretinitati legate de apocalipsa.Dar aseara eu am vazut-o acolo unde era de obicei.Ce dracu'? La tine e asa si la mine altfel?
Pune intrebarea la stiinfa si filosofie.Or sa iti dea aia niste raspunsuri bune(cred).

| Nume2 a răspuns (pentru Wehrmacht):

Da stiu un raspuns cam tarziu big grin, dar gresisem si eu punctele cardinale, de fapt in poza luna era in NE

| 8mariastar a răspuns:

Misto n-am mai vaut asa ceva

| smartlollipop a răspuns:

Mi se pare normal. Desi e ora cinci si inca e luna. Nu pot sa zic nimic, nu prea sunt treaza la 5...

| Nume2 a răspuns (pentru smartlollipop):

Normal... nu are cum sa fie normal asa ceva

| dbcovrigeldb a răspuns:

La ora 5 dimineata incepe sa rasara soarele..asa ca, e imposibil )

| Nume2 a răspuns (pentru dbcovrigeldb):

Asta as fi vis si eu daca nu as fi vazut-o cu ochii mei happy